Odpowiednio przygotowane stanowisko pracy pozwala zmniejszyć zarówno stres, jak i obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego. Co jeszcze wpływa na nasz komfort?
Profesor Andrzej Strójwąs, światowej sławy autorytet m.in. w dziedzinie półprzewodników i diagnostyce uszkodzeń w układach scalonych otrzymał prestiżową nagrodę Phila Kaufmana za Pioneering and Sustained Contributions to Design for Manufacturing.
Zespół naukowców prowadzony przez prof. Witolda Pleskacza z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2016 za projekt dotyczący GNSS (Global Navigation Satelite System).
Mgr inż. Waldemar Grabski z Instytutu Informatyki WEiTi otrzymał nagrodę im. Martina Lowsona przyznawaną młodym naukowcom, którzy prowadzą wysokiej jakości badania na polu ATN (Advanced Transit Systems).
Poprzez subtelną zmianę tempa muzyki tanecznej prof. Krzysztof Szczypiorski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW zakodował informację w sposób, który jest niesłyszalny dla człowieka.
Kropki kwantowe można z powodzeniem dopasowywać do konkretnych potrzeb za pomocą nowoczesnych reakcji z udziałem jonów miedzi. To o tyle ciekawe, że we wcześniejszych doświadczeniach miedź zawsze niszczyła zdolność do świecenia.
Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata 2016 dla studenta PW Filii w Płocku znów zakończyły się sukcesem. W klasyfikacji narodowej i indywidualnej Wojciech Bógdał zdobył dwa brązowe krążki. W drużynie - złoto!
W dniach 18-28 sierpnia br. rozgrywane były 44. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Standard i Club B, w których wzięło udział aż czterech członków Koła Naukowego Lotników (MEiL PW). Artur Łończuk zajął trzecie miejsce w klasie Standard.
Całkiem niedawno pisaliśmy o sukcesach B-droida z Politechniki Warszawskiej. Dziś przyjrzymy się liczbom, które potwierdzają skuteczność zaproponowanego rozwiązania zastosowanego w autonomicznym układzie zapylającym.
Student Wydziału Inżynierii Lądowej i zawodnik Podlasia Białystok znakomicie poradził sobie w olimpijskich zmaganiach w Rio de Janeiro. Osiągnięty przez niego wynik z czasem 13,63 sekundy dał Polakowi awans do półfinału.
Stworzony przez naukowców z PW automatyczny system do zapylania roślin przeszedł pozytywnie testy polowe. B-droidowi udało się przenieść pyłek z kwiatu na kwiat na uprawach truskawek i czosnku. Testy potwierdziły również biologiczną skuteczność zrealizowanego procesu zapylania.
Komfort zawodnika na boisku jest kluczowy, a tym bardziej jego bezpieczeństwo. Specjalne ochraniacze opracowane przez zespół prof. Mikołaja Szafrana sprawią, że piłkarz niemal nie odczuje bólu zadanego przez przeciwnika. Energię kopnięcia pochłonie ochraniacz.
Wojtek Bógdał i Mateusz Michalak, studenci Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku stanęli w czerwcu na podium zawodów reprezentowanych przez siebie dyscyplin: motoparalotniarstwa i pistoletu pneumatycznego.
Damian Czykier - student Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, zajął czwarte miejsce w biegu przez płotki podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie. Wcześniej zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski.
Są miejsca, które pachną inaczej. Fotokatalityczne systemy oczyszczania powietrza mogą sprawić, że ich woń nie będzie już dla nas tak uciążliwa. Na czym polega skuteczność zastosowanego rozwiązania?
Podczas XXV Kongresu Techników Polskich i III Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich prof. Janusz Zieliński, Prorektor PW ds. Filii w Płocku uzyskał tytuł „Złoty Inżynier 2016” w kategorii nauka.
3 czerwca 2016 r. kapituła Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, wyłoniła tegorocznych laureatów Programu. Jednym z nich został prof. Krzysztof Kulpa z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Nasza osada wygrała 65. wyścig ósemek wioślarskich na Wiśle. To już kolejny rok z rzędu, gdy drużyna Politechniki Warszawskiej triumfuje nad zespołem Uniwersytetu Warszawskiego.
W Laboratorium Procesów Technologicznych (LPT) Wydziału Chemicznego PW powstał preparat na rdzę i korozję, który z sukcesem sprawdza się na wymagających podłożach. Możemy go kupić m.in. w sklepie internetowym.
W roku akademickim 2015/2016 Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Samorząd Studentów PW byli organizatorami zawodów sportowych pod nazwą Puchar Politechniki Warszawskiej. Trofea dla zwycięskich Wydziałów przekazano 18 maja br. podczas obrad Senatu.