Około 1500 programom kształcenia inżynierów w 300 uniwersytetach w 22 krajach przyznano znak EUR-ACE® - EURopean ACcredited Engineer. Jak działa ten program i co ma do zaoferowania pracodawcom poszukującym absolwentów studiów technicznych?
Skończył się kolejny rok akademicki. Wraz z nim nadszedł czas podsumowań imprez sportowych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Znamy już wyniki klasyfikacji generalnej i miejsce Politechniki Warszawskiej.
Godność i tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej prof. Józef Modelski otrzymał podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni, które odbyło się 2 lipca 2014 r.
23 czerwca reprezentacja Politechniki Warszawskiej rozegrała mecz piłki siatkowej, w którym rywalem była drużyna VIP-ów z Wojskowej Akademii Technicznej. Prof. Jan Szmidt wystąpił tym razem w roli zawodnika.
Politechnika Warszawska zajęła 1. miejsce w zorganizowanych dnia 14 czerwca 2014 roku II Mistrzostwa Polski Doktorantów w Siatkówce Halowej, które odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi.
We wschodnich Niemczech stanął największy na świecie stellarator - reaktor syntezy jądrowej. Udział w projekcie biorą również naukowcy z Politechniki Warszawskiej.
W bieżącym roku uzyskał tytuł inżyniera Mechatroniki a jednocześnie podjął wyzwanie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Squashu. Na przełomie maja i czerwca 2014 Marcin Karwowski zdobył tytuł mistrza w kategorii seniorów.
10 czerwca 2014 r. odbył się odczyt światowej sławy architekta - Mario Botty pt. „Najnowsze realizacje”. Wykład zorganizowało Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.
Studentka Politechniki Warszawskiej, Pani Milena Szustorowska zajęła trzecie miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym. Mistrzostwa odbywały się w dniach 21.05 - 25.05.2014 r., w Krakowie, Myślenicach i Bydgoszczy.
Szósta lokata, na tej właśnie pozycji siatkarze Politechniki zakończyli bieżący sezon PlusLigi. Jak mówi Jolanta Dolecka, Prezes Klubu, miejsce w połowie stawki to świetny wynik. Sukces odnotował także Klub Kibica.
Nasza Uczelnia znów została doceniona! Tym razem Politechnika Warszawska zajęła 3 miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni akademickich, obejmując tym samym prowadzenie wśród uczelni technicznych.
Grupa badaczy pod kierunkiem dr. Rafała Zapłaty z Katedry Konserwacji Zabytków UKSW w Warszawie wykorzystała - po raz pierwszy dla terenów Polski - wysokorozdzielcze, wielospektralne zobrazowania satelitarne w badaniach dziedzictwa archeologicznego.
W dniu 26 marca br. odbyło się spotkanie inicjujące powstanie ogólnouczelnianej Platformy Badań Mózgu.
Prof. dr hab. inż. Józef Modelski od ponad 40 lat związany jest z Instytutem Radioelektroniki PW. Jest członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk, doktorem honoris causa Wojskowej Akademii Technicznej, pełni również ważne funkcje w międzynarodowej organizacji IEEE.
Singapurscy naukowcy odkryli nanomateriał, który może znaleźć szerokie zastosowanie m.in. w odnawialnych źródłach energii i przy uzdatnianiu wody.
Badaczom udało się po raz pierwszy wytworzyć wolnostojące membrany metalowe, składające się tylko z jednej warstwy atomowej, stabilne w normalnych warunkach otoczenia.
W dniu 28 marca br. w Hali Sportowej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Prorektora.
Politechnika Warszawska i Firma Lockheed Martin [NYSE: LMT] wspólnie realizują zaawansowany program badań stosowanych w dziedzinie optymalizacji bezzałogowych systemów lotniczych.
Na Wydziale Mechatroniki PW powstaje skaner tworzący trójwymiarową wizualizację miejsca zdarzenia. Czy polską kryminalistykę czeka technologiczna rewolucja?
W Centrum Zaawansowanych Technologii i Materiałów (CEZAMAT) naukowcy będą pracować nad zwiększeniem wydajności baterii słonecznych. Słońce mogłoby posłużyć za niewyczerpane źródło energii elektrycznej. Jak informują w przesłanym PAP komunikacie "już teraz pokrycie zaledwie 0,5 proc. powierzchni Polski ogniwami fotowoltaicznymi pozwoliłoby w całości zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną".