Kultura i Tradycja
„Lekcja polskiego” w Małej Auli Politechniki Warszawskiej
Dziewięćdziesiąta druga Wielka Muzyka w Małej Auli 25 października 2016 r. pokazała nieco inne oblicze. W spektaklu pt. „Lekcja polskiego” usłyszeliśmy tym razem maksimum słów, minimum muzyki. Ale za to jakiej!
Wspomnienie zmarłych pracowników akademickich PW
W latach 2015/2016 pożegnaliśmy kolejne osoby, które swoim życiem i dokonaniami wpisały się w dorobek Politechniki Warszawskiej. Poniżej zamieszczamy sylwetki zmarłych, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
Obchody Dnia Wszystkich Świętych 2016 w PW
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, uczcimy pamięć zmarłych profesorów Politechniki Warszawskiej, składając na ich grobach wiązanki kwiatów. Centralne obchody z udziałem władz Uczelni odbędą się w dniu 27 października 2016 r.
„Tosca” Giacomo Pucciniego otworzyła kolejny sezon Wielkiej Muzyki w Małej Auli
91. koncert, który odbył się 15 października br. w ramach Wielkiej Muzyki w Małej Auli był zarazem pierwszą operą wystawioną w tym niezwykłym, muzycznym cyklu. Na rozpoczęcie sezonu 2016/2017 Tosca wybrzmiała w Dużej Auli PW.
Akwarele Ewy Wasiutyńskiej i Joanny Pętkowskiej na wernisażu w Muzeum PW
Od 10 października br. w Muzeum Politechniki Warszawskiej oglądać możemy niezwykle nastrojowe akwarele autorstwa Ewy Wasiutyńskiej i Joanny Pętkowskiej. Wystawa rozpoczyna się cyklem prac prezentujących budynki wydziałów PW.
60. rocznica wydarzeń października 1956 r. w Politechnice Warszawskiej
Mija sześćdziesiąt lat od czasu, gdy w Politechnice Warszawskiej zorganizowano wiece, które wpisały się w krajobraz przemian października 1956 roku. Wspomnieniami z tamtego okresu dzieli się Jan Wilkoszewski, uczestnik wydarzeń i absolwent PW.
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej podbija Amerykę
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej w lipcu 2016 r. występował w Ameryce Północnej. Poniżej przedstawiamy relację członków Zespołu z tego niezwykłego wyjazdu.
Stowarzyszenie Absolwentów PW z nowym prezesem
15 września br. podczas Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Absolwentów PW, które otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, wybrano nowego Prezesa Zarządu. Został nim prof. Andrzej Jakubiak.
Nabory do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór do sekcji tanecznej i muzycznej. Spotkania odbędą się w dniach 4 i 6 października 2016 r.
„Ściana Pamięci” na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej
Na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej 13 września 2016 r. odsłonięto „Ścianę Pamięci”, na której widnieją portrety osób zasłużonych dla Wydziału. W uroczystości wzięli udział Dziekani WZ PW - poprzedni i obecny.
Wystawa prac semestralnych studentów Wydziału Architektury PW
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na wystawę prac semestralnych studentów pt. RE-PRODUKCJE fotograficzne interpretacje dzieł sztuki. Wernisaż odbędzie się 8 września o godz. 19.00. Szczegóły poniżej.
Opera czy flamenco? Wielka Muzyka w Małej Auli w sezonie 2016/2017
Repertuar kolejnego sezonu Wielkiej Muzyki w Małej Auli będzie obfitował w różnego rodzaju niespodzianki. Rąbka tajemnicy uchyla już teraz prof. Andrzej Jakubiak - twórca tego niezwykle popularnego cyklu.
Pierwszy spawany most projektu prof. Stefana Bryły skończył 87 lat
12 sierpnia br. minęło 87 lat, kiedy pierwszy spawany most drogowy stanął w Maurzycach k. Łowicza na rzece Słudwi. Jego autor prof. Stefan Bryła był m.in. dziekanem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej.
72. rocznica Powstania Warszawskiego w Politechnice Warszawskiej
Jak co roku Politechnika Warszawska pamięta o tych, którzy walczyli o godność stolicy i składa im hołd poprzez uroczystości organizowane w obrębie Kampusu naszej Uczelni. Tym razem tradycję uzupełnił spacer śladami powstańców oraz gra miejska.
„Madonny i nie tylko…” w zbiorach Jerzego Z. Kosiuczenki
Wystawa „Madonny i nie tylko… Romańska i gotycka rzeźba w Europie od X do XV wieku” stanowi fragment autorskiej kolekcji zdjęć Jerzego Z. Kosiuczenki. 20 czerwca br. fotografie zaprezentowano w Auli Wydziału Fizyki.
Spacer z przewodnikiem po Kampusie Politechniki Warszawskiej
Pasjonatów historii Warszawy i miłośników niezwykłej architektury zapraszamy na spacer z przewodnikiem po Kampusie Politechniki Warszawskiej. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00.
Przedwakacyjna premiera Teatru Politechniki Warszawskiej
Teatr Politechniki Warszawskiej zaprasza na ostatnią przed wakacjami premierę. Spektakl „Farrago” będzie można obejrzeć w dniach 3, 4 i 5 czerwca o godz. 19.00 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.
Bandurzyści w murach Małej Auli Politechniki Warszawskiej
Ostatniego dnia maja 2016 r. Mała Aula Politechniki Warszawskiej została opanowana przez dźwięki, które wraz z Zespołem Bandurzystów z Politechniki Kijowskiej wybrzmiały nutami ludowej nostalgii ukraińskich stepów.
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej wyśpiewał Rubinową Lutnię
W 47. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat Chór Akademicki PW po raz trzeci z rzędu zdobył Rubinową Lutnię. Tym samym przeszła ona na własność naszych chórzystów. Stało się tak po raz pierwszy w dziejach tej nagrody.
Historia pomnika „Akcji V-1 i V-2” przed gmachem WEiTI PW
W artykule o konstruktorze lotniczym Antonim Kocjanie przybliżaliśmy niedawno jego zasługi w rozszyfrowaniu tajemnicy niemieckich pocisków V-1 i V-2. Dziś przedstawiamy historię pomnika ustanowionego na pamiątkę tego wydarzenia.