Obchody Dnia Wszystkich Świętych 2016 w PW

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, uczcimy pamięć zmarłych profesorów Politechniki Warszawskiej, składając na ich grobach wiązanki kwiatów. Centralne obchody z udziałem władz Uczelni odbędą się w dniu 27 października 2016 r.

Wiązanki kwiatów zostaną złożone na:

• grobie Stanisława Staszica na warszawskich Bielanach, ul. Dewajtis 3;
  • grobie Stanisława Rotwanda na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim, ul. Młynarska;
  • Cmentarzu Powązkowskim.

W drugiej części dnia kwiaty zostaną złożone:

• w Dużej Auli Gmachu Głównego;
  • przed Gmachem Technologii Chemicznej;
  • przy pomniku 3. Batalionu Pancernego AK „Golski” na Terenie Głównym PW.

Wiązanki kwiatów, znicze i szarfy na groby osób związanych z Wydziałami, według wcześniej złożonego zapotrzebowania, przedstawiciele Wydziałów będą mogli odebrać w dniu 27 października od godz. 800 do godz. 840 przed Gmachem Głównym (od strony Placu Politechniki).

Plan obchodów centralnych Dnia Wszystkich Świętych w Politechnice Warszawskiej
w dniu 27 października 2016 r.

Odjazd grupy na grób Stanisława Staszica, na warszawskich Bielanach przy ul. Dewajtis, na grób Stanisława Rotwanda na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim, ul. Młynarska oraz Cmentarz Powązkowski sprzed Gmachu Głównego o godz. 845.

Cmentarz Powązkowski:

Grób prof. Wojciecha Świętosławskiego w Alei Zasłużonych; grób Kajetana Garbińskiego (tablica honorowa) oraz groby: prof. Władysława Araszkiewicza, prof. Jerzego Bukowskiego, prof. Wiesława Chrzanowskiego, prof. Marka Dietricha, prof. Aleksandra Dyżewskiego, prof. Stanisława Patschke, prof. Antoniego Ponikowskiego, prof. Andrzeja Pszenickiego, prof. Ignacego Radziszewskiego, prof. Marka Romana, prof. Czesława Skotnickiego, prof. Leona Staniewicza, prof. Zygmunta Straszewicza, prof. Ludwika Szperla, prof. Edwarda Warchałowskiego, prof. Józefa Zawadzkiego, prof. Jana  Zawidzkiego.

Ściana Katyńska (prof. Morawski).

Teren Główny Politechniki Warszawskiej: (ok. godz. 13.00)

• Duża Aula - tablice poświęcone pamięci: studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej poległych w latach 1918-20; Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, gen. Stefana Grota-Roweckiego;
  • Pomnik 3. Batalionu Pancernego AK „Golski”;
  • Obelisk „Poległym Pracownikom” - Gmach Technologii Chemicznej;
  • Tablica na domu profesorskim przy ul. Koszykowej 75.

Zakończenie uroczystości ok. godz. 14:30.

Powiązany materiał:
Wspomnienie zmarłych pracowników akademickich PW