Grafika prezentująca miejsca i osoby związane z Wydziałem Zarządzania PW

Na naszej Uczelni rozpoczęły się obchody 100-lecia nauk o zarządzaniu. Politechnika Warszawska może poszczycić się najstarszą tradycją uprawiania tej dyscypliny wśród ośrodków naukowych i uczelni obecnie aktywnych w Polsce.

Zdjęcie przedstawicieli Władz PW stojacych przed domem studenckim "Wcześniak" i przecinających wstęgę

Zakończyliśmy modernizację akademika „Wcześniak” w Płocku. Spotkanie podsumowujące prace odbyło się 13 lutego 2023 roku. Wzięli w nim udział Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba, władze Filii PW w Płocku, studenci oraz obywatele Ukrainy, dla których „Wcześniak” stał się tymczasowym domem.

Zdjęcie przestawia Rektora PW oraz Dziekanów wyróżnionych wydziałów z certyfikatami PKA

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała Politechnice Warszawskiej Certyfikaty Doskonałości Kształcenia. Otrzymało je pięć kierunków studiów prowadzonych na uczelni.

Zdjęcie przedstawia laureatki odbierające nagrodę

Politechnika Warszawska została złotym laureatem Konkursu 3W – Lider świata 3W w kategorii „Nauka”. Nagrodę przyznano za badania na temat redukcji kosztów produkcji zielonego wodoru prowadzone przez dr inż. Martę Mazurkiewicz-Pawlicką oraz mgr inż. Zuzannę Bojarską na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Zdjęcie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego PW w Grybowie

Ofertę wielkanocną przygotował również Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy PW w Grybowie.

Zdjęcie Ośrodka Wypoczynkowego PW w Sarbinowie

Do świąt wielkanocnych zostało jeszcze sporo czasu, ale Ośrodek Wypoczynkowy PW w Sarbinowie już zadbał o ofertę dla pracowników Uczelni.

Zdjęcie Jagody Marii Ciszewskiej stojącej w sali po obronie pracy inżynierskiej

Jagoda Maria Ciszewska to pierwsza osoba, która obroniła pracę inżynierską na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej (ZBIK), prowadzonym przez Wydział Zarządzania PW. Promotorem pracy był dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW – inicjator uruchomienia tego kierunku kształcenia.

Zdjęcie reprezentantów nowego Kolegium Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

21 stycznia 2023 r. wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Przewodniczącym SSPW został Rafał Pyżalski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni.

Zdjęcie przedstawia uczestników konferencji

O wsparciu Politechniki Warszawskiej dla Ukrainy rozmawiali uczestnicy konferencji Welcome HOMEPromoting quality student accommodation for Erasmus+ mobilities zorganizowanej na Politechnice w Mediolanie. 

Zdjęcie przedstawia witraże

Prace z cerkwi i licznych kościołów, w tym ewangelicko-augsburskiego w Warszawie, ukazujące przekrój witrażowej twórczości artysty prezentowane były podczas wystawy zorganizowanej 19 grudnia w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Zdjęcie przedstawia ekran monitora we wnętrzu Muzeum PW

Muzeum Politechniki Warszawskiej uruchomiło na swojej nowej stronie internetowej wirtualny spacer, który umożliwia zapoznanie się z ekspozycją dostępną w krużgankach Gmachu Głównego uczelni. Tematyka zwiedzania związana jest z dziejami Politechniki, jej symbolami i dokonaniami naukowców.