Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 901-1000 w najnowszej edycji międzynarodowego zestawienia ARWU (Academic Ranking of World Universities), znanego jako ranking szanghajski. To taka sama pozycja jak rok temu.

Zdjęcie przedstawia Prorektor ds. Filii w Płocku - dr hab. inż. Renatę Walczak, prof. uczelni oraz Prezesa Zarządu AGAT S.A. -  Zbigniewa Winkiela podających sobie ręce

Długoterminowa współpraca, w tym swobodna wymiana poglądów i doświadczeń, jest przedmiotem porozumienia podpisanego 26 lipca 2022 r. pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a przedsiębiorstwem AGAT S.A. 

Zdjęcie dr. hab. Kamila Szpojankowskiego

Projekt naukowców z PW otrzymał dofinansowanie w międzynarodowym konkursie Weave-UNISONO przeprowadzanym przez Narodowe Centrum Nauki. Nasi badacze będą współpracować z zespołem z Austrii.

Zdjęcie dr. inż. Pawła Borowieckiego

Do elitarnej organizacji zrzeszającej chemików z całego świata został zaproszony dr inż. Paweł Borowiecki z Wydziału Chemicznego.

Grafika projektu Nakręcona Nauka

Naucz się popularyzacji nauki poprzez filmy wideo. Bezpłatny kurs tworzenia filmów popularnonaukowych pomoże w rozwinięciu umiejętności technicznych i przygotowuje do zbudowania ciekawej narracji.

Zdjęcie przedstawia ośrodek wypoczynkowy PW

Zapraszamy do skorzystania z dostępnych miejsc w ośrodkach wypoczynkowych Politechniki Warszawskiej. Wolnymi pokojami w lipcu dysponuje Grybów, natomiast w sierpniu można skorzystać z oferty ośrodka w Ubliku.

Zdjęcie przestawia studentów Wydziału Architektury w zabudowaniach Twierdzy Kłodzko

Dawne twierdze militarne często pozostają niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Studenci Wydziału Architektury PW podjęli wyzwanie by to zmienić. Opracowane przez nich rozwiązania pomogą w dostosowaniu części obszaru kłodzkiej twierdzy i otworzą ją dla nowych zwiedzających.

Studenci z koła naukowego przed Gmachem Głównym PW

Jak poprawić efektywność energetyczną, zminimalizować zużycie energii oraz zmniejszyć koszty za energię i gaz? Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii.

Zdjęcie przedstawiające uścisk dłoni

Rozstanie, problemy w pracy, choroba w rodzinie - chwilowy smutek spowodowany sytuacją życiową może dotknąć każdego. Gdy stan przygnębienia się przedłuża, a samopoczucie nadal nie jest dobre, warto poszukać pomocy.

Grafika przedstawiająca COVID-19

Modelowanie wieloagentowe może pomóc w prognozowaniu rozwoju pandemii. Opracowane przez interdyscyplinarny zespół naukowców rozwiązanie przetestowano w trzech regionach kraju. Wnioski pomogą w walce z COVID-19.

Zdjęcie osób skladających kwiaty pod tablicami w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

Reprezentanci Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW oraz Samorządu Studentów uczcili pamięć naszych studentów poległych podczas obrony niepodległości Polski w latach 1918-1920.

Zdjęcie przedstawia kobietę grającą na saksofonie

Rozmowa z Urszulą Olasek (Las), kierownikiem biblioteki na Wydziale Transportu PW, która jako pierwsza polska fotografka została laureatką prestiżowej nagrody JJA Jazz Awards w kategorii Photo of the Year 2022 w Nowym Jorku.