Zostań liderem projektu Helpers’ Generation

Studenci-wolontariusze poszukiwani. 25 września 2017 roku ruszyły zapisy do IX edycji projektu Helpers’ Generation, skierowanego do środowiska akademickiego.

Celem projektu Helpers' Generation jest zaangażowanie studentów w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację i wsparcie akcji rejestracji do bazy potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS. Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu młodych ludzi, Fundacji DKMS tylko wśród studentów, udało się zarejestrować ponad 95 tys. młodych, zdrowych ludzi, a 430 osób z tej grupy podzieliło się cząstką siebie i dało komuś szansę na drugie życie.

To nie jedyny przypadek tak dużego zaangażowania. W 2016 roku Fundacja DKMS mogła liczyć na wsparcie niemalże 10 000 młodych wolontariuszy, a ogólnie w ciągu 8 edycji udało przeprowadzić 819 zorganizowanych akcji, na których zarejestrowało się 95 159 potencjalnych Dawców szpiku, a 430 z nich podzieliło się cząstką siebie. Oprócz polskich uczelni, Projekt wsparły również znane osoby, takie jak Olga Bołądź, Piotr Machalica, Krystyna Janda, Abelard Giza czy Cezary Żak.

Studenci, którzy chcieliby zostać Liderami Projektu, do 17 października powinni nadesłać zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem rekrutacyjnym, dostępnym na stronie internetowej Fundacji DKMS. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 25 października, a osoby, które przejdą ją pomyślnie zostaną zaproszone na dwudniowe warsztaty szkoleniowe, które na początku listopada odbędą się w Warszawie.

Lider zostanie uzbrojony w niezbędne informacje, a do jego zadań będzie należało przygotowanie akcji rejestracji na swojej uczelni. Widząc zapotrzebowanie młodych ludzi na zdobywanie praktycznego doświadczenia, w ramach Helpers' Generation zdecydowano się również na uruchomienie konkursu, w którym zwycięzca ma szansę odbyć wakacyjny staż w siedzibie Fundacji DKMS w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat Projektu dostępne są na stronie Fundacji DKMS

Kontakt: