Zostań Liderem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości

Do 30 czerwca br. wysyłać można zgłoszenia do objęcia funkcji Lidera Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Pomoc dzieciom i najuboższym przełoży się na rozwinięcie kompetencji zawodowych, takich jak zarządzanie projektami i ludźmi czy doświadczenie w organizowaniu dużych wydarzeń.

Zadania Lidera:

• Team building: zbudujesz zespół wolontariuszy i będziesz zarządzał jego pracą oraz dbał o rozwój jego członków.
  • Zmiana życia potrzebujących: pozyskasz historie rodzin w potrzebie, z którymi spotkają się wolontariusze (projekt SZLACHETNA PACZKA).
  • Wpływ na przyszłość dzieci: przy współpracy z koordynatorem szkolnym, będziesz rekrutować dzieci do programu (projekt AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI).
  • Tworzenie niezwykłych historii: połączysz dzieci/rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy zaangażują się w mądrą pomoc.
  • Organizacja eventów: zorganizujesz Finał ogólnopolskiego projektu pomocowego w Twoim rejonie (projekt SZLACHETNA PACZKA) lub niesamowite wydarzenia z udziałem dzieci i wolontariuszy (projekt AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI).
  • Audyt: stworzysz podsumowanie projektu w Twoim rejonie/kolegium, które pozwoli na rozwój w kolejnej edycji.

5 kroków, żeby zostać Liderem:

1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
2. Przyjedź na szkolenie Assessment Center, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu Liderem.
3. Przejdź przez rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem.
4. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia.
5. Podpisz umowę i zacznij działać!

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br.

SZLACHETNA PACZKA to realizowany od 2001r. ogólnopolski projekt pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom i osobom samotnym. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie WIOSNA w 2003r., w ramach którego nasi wolontariusze w ponad 200 kolegiach (szkołach i rodzinnych domach dziecka) pracują z dziećmi motywując je do nauki i rozwoju. Obie nasze akcje łączą ludzi różnych środowisk wokół idei mądrej pomocy i chęci wpływu na sytuację w swoim najbliższym otoczeniu.

Źródło: Stowarzyszenie Wiosna