Warsztaty dla pracowników PW: Świadomi energii

Zdjęcie przedstawia członków koła naukowego stojących przed Gmachem Głównym PW

Do wyboru są dwa terminy zajęć: 8 i 16 listopada 2022 r./fot. Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej

Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii. W ramach projektu zapraszają pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w warsztatach dotyczących racjonalnego użytkowania energii.

Czy wyłączenie światła w pokoju, w którym nie przebywamy może realnie zmniejszyć wysokość rachunków za energię elektryczną? Jaką wartość w kontekście oszczędzania energii mają małe zmiany naszych nawyków? Czy może nam tej zimy zabraknąć energii? Co my możemy zrobić, aby temu zapobiec?

Na te i inne nurtujące pytania z zakresu energetyki i obecnej sytuacji na rynku odpowiedzą studenci Politechniki Warszawskiej z Koła Naukowego Energetyków, działającego przy Wydziale MEiL PW, podczas warsztatów zorganizowanych dla pracowników Politechniki Warszawskiej.

Uczestnicy warsztatów otrzymają:

• Podstawowe informacje o efektywności energetycznej - definicje i pojęcia, których znajomość pomoże zrozumieć mechanizmy wpływające na zrównoważone gospodarowanie energią. Omówione zostaną dostępne w danej placówce nośniki energii.
  • Informacje na temat zmienności cen nośników energii na przestrzeni lat, wraz ze zwróceniem uwagi na ogólne trendy oraz perspektywy zmian w przyszłości. Uczestnicy poznają występujące w Polsce surowce oraz strukturę rachunku za energię elektryczną, gaz, oraz ciepło sieciowe.
  • Omówienie zachowań i przyzwyczajeń, które mają wpływ na efektywne gospodarowanie energią. Praktyczne wskazówki pomogą zmniejszyć zużycie energii. Uczestnicy zastanowią się też nad możliwościami zwiększenia efektywności energetycznej  placówki.
  • Przedstawienie zalet dbania o wysoki poziom efektywności energetycznej, który umożliwi osiągnięcie rzeczywistych zysków - finansowych i środowiskowych.

Do wyboru są dwa terminy zajęć: 8 i 16 listopada 2022 r.

Formularz zgłoszenia dostępny jest TUTAJ>>