Festiwal Nauki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na kolejne już warsztaty familijne z cyklu „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych!

Poprzednia edycja Festiwalu Nauki w BayLabie przyciągnęła tłumy uczestników. Również w tym roku z okazji największego warszawskiego święta nauki, salon przygotował wiele atrakcji. Młodsi i starsi uczestnicy, pod okiem doświadczonych moderatorów, własnoręcznie przeprowadzą fascynujące doświadczenia. Dowiedzą się na czym polega miażdżyca, za co odpowiadają komórki krwi, jak zbudowane jest oko. Goście będą korzystali z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz nowoczesnego wyposażenia salonu. Hitem jest multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, specjalistycznym tworzywom. Warsztaty odbędą się w niedzielę 21 września, każda sesja potrwa 45 min., udział jest bezpłatny, a zapisy ruszają 15 września na stronie BayLab.

Salon multimedialny BayLab to miejsce promowania nauki, stworzone w 2012 roku przez firmę Bayer. Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”.

- Cieszymy się z ogromnego zainteresowania naszym programem popularyzacji nauki. Kilka tysięcy osób uczestniczyło w zorganizowanych tu wydarzeniach: warsztatach dla szkół, otwartych familijnych „Naukowych Czwartkach”, spotkaniach dla społeczności lokalnej – takich, jak Festiwal Nauki oraz „Lato w Mieście” - mówi Monika Lechowska, Dyrektor Działu Komunikacji Bayer Sp. z o.o.

- Festiwal powstał jako impreza promująca naukę, nie tylko wśród słuchaczy, ale także wśród decydentów. Nauka wymaga nakładów finansowych – im bardziej nowoczesna, tym większe są to nakłady. Nie udźwignie ich żadne państwo samodzielnie, rozwój wymaga współudziału przemysłu i instytucji prywatnych – mówi dr Zuzanna Toeplitz, Dyrektor Festiwalu Nauki.

Z salonem BayLab aktywnie współpracują studenci PW z Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”.

XVIII Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 19-28 września w Warszawie. Pełen harmonogram imprez odbywających się w Politechnice Warszawskiej dostępny jest TUTAJ

Podobne materiały:

Naukowe Czwartki w BayLab
BayLab z Pompą

Źródło: Bayer. Sp. z o.o