„Bobotechnika” przedszkolem na medal

Drugie miejsce w dzielnicy Śródmieście oraz 20. w całej Warszawie - to wynik uzyskany przez przedszkole Politechniki Warszawskiej „Bobotechnika” w plebiscycie „Przedszkole Roku 2018”. Do nagrody nominowali sami rodzice warszawskich przedszkolaków. 

Plebiscyt przeprowadzony na zlecenie portalu Warszawa Nasze Miasto odbył się w dwóch etapach. W pierwszym - zrealizowanym osobno w ośmiu rejonach Warszawy zostały przyznane tytuły „Przedszkole Roku 2018” w dzielnicy. W drugim, warszawskim etapie przyznano tytuł „Przedszkole Roku 2018”. Do nagrody nominowali rodzice warszawskich przedszkolaków. Działające od roku przedszkole Politechniki Warszawskiej wyprzedziło wiele innych placówek, które od lat zajmują się opieką na najmłodszymi.

Czym „Bobotechnika” wyróżnia się spośród innych warszawskich przedszkoli? Zajęcia, które prowadzi oparte są na wskazówkach Marii Montessori oraz Jaspera Juul’a dzięki czemu wspomagają swobodny i kreatywny rozwój dzieci. Przedszkole uczy matematyki metodą Willy’ego. Jest to koncepcja wczesnego nauczania matematyki poprzez zabawę. Warsztaty teatralne, zajęcia ogólnorozwojowe i biblioteczne to tylko nieliczne z zajęć oferowanych przez placówkę. Od czerwca 2018 r. przedszkole działa według metody Nonviolent Comunication. Została ona opracowana przez Marshalla Rosenberga. Dzięki skupieniu uwagi na pewnych aspektach komunikatu rozmówcy oraz własnego, a także specyficznym formom posługiwania się językiem, pozwala na wyeliminowanie lub ograniczenie możliwości wystąpienia przemocy w dialogu w jakiejkolwiek formie.

O przedszkolu oraz zajęciach, jakie znajdują się w jego ofercie przeczytać można na stronie internetowej: bobotechnika.pw.edu.pl

Zdjęcie: Biuletyn PW