Biuletyn PW / Wydarzenia / Ponownie o komercyjnym wykorzystaniu infrastruktury

Ponownie o komercyjnym wykorzystaniu infrastruktury

Minister nauki i szkolnictwa wyższego wystosowała kolejny list do uczelni publicznych i instytutów badawczych w sprawie komercyjnego wykorzystywania infrastruktury powstałej ze środków unijnych.

W lutym br. prof. Lena Kolarska-Bobińska wysłała pismo do rektorów uczelni publicznych oraz dyrektorów instytutów badawczych, w którym wyjaśniała możliwość komercyjnego wykorzystania infrastruktury naukowej i dydaktycznej (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do resortu, dotyczącymi tego zagadnienia, minister nauki i szkolnictwa wyższego postanowiła doprecyzować te kwestie.
Pełna treść listu dostępna jest TUTAJ.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry