Biuletyn PW / Wydarzenia / Komercyjne wykorzystanie infrastruktury naukowej

Komercyjne wykorzystanie infrastruktury naukowej

Minister nauki i szkolnictwa wyższego wystosowała list do rektorów uczelni publicznych oraz dyrektorów instytutów badawczych, w którym wyjaśnia możliwość komercyjnego wykorzystania infrastruktury naukowej i dydaktycznej.

- Wbrew wielu wątpliwościom, infrastruktura naukowa i dydaktyczna wybudowana ze środków unijnych może zostać wykorzystana także do celów komercyjnych, a przede wszystkim do realizowania projektów badawczo-rozwojowych we współpracy z przemysłem. Ma to ogromne znaczenie w okresie, gdy priorytetem polityki rządu jest wspieranie rozwoju nauki i innowacyjności – czytamy w liście napisanym przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską.

Pełną treść listu można przeczytać TUTAJ.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry