Podziękowania od Fundacji Uniwersytet Dzieci

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt dostał podziękowanie od Fundacji Uniwersytet Dzieci za wsparcie edukacji najmłodszych w roku akademickim 2017/2018. Misją fundacji jest rozwijanie twórczego i intelektualnego potencjału dzieci.

W mijającym roku akademickim Politechnika Warszawska włączyła się w organizację trzech kierunków:

• Odkrywanie (6-7 lat): Dlaczego opona nie jest z metalu? - inż. Adrian Maliszewski, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW,
  • Tematy (10-11 lat): Skąd biorą się pierwiastki? - dr hab. inż. Izabela Madura, Wydział Chemiczny PW,
  • Mistrz i Uczeń (12-13 lat): Jakie są niezwykłe właściwości materiałów? - prof. dr hab. inż. Marcin Leonowicz, Wydział Inżynierii Materiałowej.

Politechnika Warszawska objęła także patronatem "Turniej wiedzy dla dużych i małych".

Grafika: Fundacja Uniwersytet Dzieci