Kultura i Tradycja

Koncerty Orkiestry Rozrywkowej PW

Zdjęcie przedstawia koncertujący zespół

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej rozpoczęła nowy sezon. W planach seria występów z autorskimi aranżacjami i własnym programem artystycznym.

Dołącz do The Engineers Band

Zdjęcie przestawia występujący zespół

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band ogłasza nabór do zespołu. Poszukiwani są instrumentaliści obsady symfonicznej oraz członkowie sekcji rytmicznej.  

Obozy na ziemiach polskich - wystawa Wydziału GiK PW

Zdjęcie prezentuje plansze prezentowane na wystawie

W ramach trwającego Festiwalu Nauki Wydział Geodezji i Kartografii PW prezentuje wystawę Niemieckie obozy działające na ziemiach polski w latach 1939-1945 – zdjęcia i materiały z badań. 

Zespół Pieśni i Tańca PW na Festiwalu Horon

Zdjęcie Zespołu Pieśni i Tańca PW

Po raz kolejny Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej odwiedził słoneczną Turcję. Od 28 do 31 lipca br. gościł na Międzynarodowym Festiwalu Horon w mieście Trabzon.

Ciekawe eksponaty Muzeum PW - pierwszy nadajnik Radiostacji Poznańskiej

Zdjęcie przedstawia pierwszy nadajnik Radiostacji Poznańskiej

W Muzeum Politechniki Warszawskiej zobaczyć można doświadczalny nadajnik radiowy. Prawie 100 lat temu urządzenie służyło Radiu Poznańskiemu, potem trafiło na Wydział Elektryczny PW. Dzięki niemu prezydent stolicy Stefan Starzyński komunikował się z mieszkańcami.

Rusza Festiwal Filmów Naukowych

Zdjęcie przedstawia młodego filmowca trzymającego klaps fimowy

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Filmów Naukowych - pierwszym konkursowym przeglądzie filmowym Politechniki Warszawskiej. Dorośli i młodzież w wieku 16-40 lat mogą zgłaszać swoje prace do 24 października br. 

Rocznica budowy Gmachu Głównego

Pocztówka przedstawiająca Gmach Główny PW

123 lata temu, 8 września 1899 roku, uroczyście wmurowano kamień narożny w fundamencie budynku, popularnie zwany kamieniem węgielnym, pod budowę Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

102. rocznica Bitwy Warszawskiej

Zdjęcie osób skladających kwiaty pod tablicami w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

Reprezentanci Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW oraz Samorządu Studentów uczcili pamięć naszych studentów poległych podczas obrony niepodległości Polski w latach 1918-1920.

Ciekawe eksponaty Muzeum PW - mikrokomputer μMCS 85

Zdjęcie mikrokomputera μMCS 85

W Muzeum Politechniki Warszawskiej zobaczyć można wiele interesujących obiektów świadczących o rozwoju polskiej myśli technicznej. Jednym z nich jest mikrokomputer, który jako pierwszy w Polsce wykorzystywał mikroprocesor Intel 8085.

78. rocznica Powstania Warszawskiego na Politechnice Warszawskiej

Zdjęcie przedstawia złożone kwiaty pod pomnikiem Golski

Tradycyjnie 31 lipca, w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, uczciliśmy pamięć bohaterów składając wieńce i zapalając znicze pod pomnikiem Batalionu „Golski” na terenie Kampusu Centralnego.

Zespół Pieśni i Tańca PW na Eurofolk - Zamość 2022

Zdjęcie przedstawia tańczący na scenie zespół

Występ Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność XIX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk - Zamość 2022.

Rozwój Stalowej Woli z Wydziałem Architektury PW

Grafika przedstawia plansze konkursowe

Wystawę projektów konkursowych opracowanych przez studentów Wydziału Architektury PW Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli im. Melchiora Wańkowicza.

Wodny Azyl - instalacja studentów PW

Młodzi architekci z Politechniki Warszawskiej zaprojektowali instalację, która ma skłaniać do refleksji na temat obecności wody w naszym mieście. Wodny Azyl naszych studentów można oglądać do 7 sierpnia 2022 r. na placu przed ZODIAKIEM. 

Z pasją o fotografii jazzowej

Zdjęcie przedstawia kobietę grającą na saksofonie

Rozmowa z Urszulą Olasek (Las), kierownikiem biblioteki na Wydziale Transportu PW, która jako pierwsza polska fotografka została laureatką prestiżowej nagrody JJA Jazz Awards w kategorii Photo of the Year 2022 w Nowym Jorku.

Plebiscyt Złota Kreda 2022

Grafika Złota Kreda

Do 30 czerwca można oddać głos w Plebiscycie Złota Kreda 2022 na wyróżniających się prowadzących, którzy dzielą się ze studentami swoją pasją do nauki i zachęcają do rozwoju.

Wystawa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW

Zdjęcie przedstawia wystawione w Dużej Auli Gmachu Głównego PW prace malarskie

Prace przygotowane w różnych technikach przez absolwentów i pracowników naszej uczelni można było oglądać w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół PW.

Nagrody ACADEMIA 2022 rozdane

Zdjęcie przedstawia półkę z książkami

Znamy już laureatów konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2022. Nagrodę Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych przyznano Wydawnictwu Uniwersytetu Śląskiego.

Dni Języków w SJO PW

Zdjęcie uczestników „International Day”, organizowanego w Politechnice Warszawskiej w 2019 r.

Studium Języków Obcych PW zaprasza na Dni Języków. W ramach festiwalu kultury japońskiej Hanami 2022 już w najbliższą niedzielę 8 maja zobaczyć będzie można pokazy tańca tradycyjnego czy szermierki samurajskiej. To tylko początek atrakcji zaplanowanych z okazji 70-lecia studium.

Noc Muzeów na PW

Grafika promująca Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

Przed nami kolejna Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej. Wieczorem, 14 maja zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać miejsca niedostępne na co dzień. W programie spacer po Gmachu Głównym z prof. Mirosławem Karpierzem, Prorektorem ds. Ogólnych, spacer pod świetlikiem, eksperymenty chemiczne, warsztaty i wykłady. 

Wystawa abstrakcyjnych mikrofotografii

Zdjęcie przedstawia wystawę abstrakcyjnych mikrofotografii

Mikrofotografie ciekłokrystalicznych form wykonane autorską techniką przez dr. inż. Marka Sutkowskiego można oglądać w foyer biblioteki WEiTI PW.