Kalendarium

5/
06

Seminarium CEZAMAT

16:00

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) zapraszają na ostatnie już w tym roku akademickim seminarium w ramach projektu CEZAMAT. Gościem wydarzenia będzie prof. Anna Piotrowska z Instytutu Technologii Elektronowej.

Więcej TUTAJ

Szczegóły wydarzenia

Tytuł: Tranzystory mikrofalowe HEMT AlGaN/GaN na monokrystalicznych podłożach GaN
Prelegent:prof. dr hab. inż. Anna Piotrowska z Instytutu Technologii Elektronowej
(Zakład Mikro- i Nanotechnologii Półprzewodników Szerokoprzerwowych)
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 144 – audytorium im. Edwarda Michałowskiego.

5/
06

Rozmowy przy Krakowskim Przedmieściu

18:00

Zarząd Główny Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na siódmą już rozmowę, która tym razem nosić będzie tytuł: Tęsknić, nie wiedzieć, pisać.

Gościem wieczoru będzie Wiesław Myśliwski.

Scenariusz i prowadzenie: Sergiusz Sterna-Wachowiak
Czyta: Elżbieta Kijowska

Gdzie? Dom Literatury Krakowskie Przedmieście 87/89

7/
06

Piknik Wydziałowy

09:00

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej zaprasza swoich absolwentów, pracowników oraz studentów na jubileuszową, dziesiątą edycję Pikniku Wydziałowego. 

W programie organizatorzy przewidują stałe punkty, takie jak tradycyjny poczęstunek, muzykę na żywo oraz liczne atrakcje.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

7/
06

Warszawska Fiesta Modelarska

09:00 - 8 Cze 15:00

Druga Warszawska Fiesta Modelarska 2014 jest imprezą, na której modelarze indywidualni oraz zrzeszeni w klubach krajowych i zagranicznych prezentują swoje prace. Modele podlegają ocenie jury. W konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Wśród atrakcji m.in:

  • Warsztaty Fotografii Modelarskiej Wojtka Strojka
  • dla zawodników wejściówki do Muzeum Powstania Warszawskiego
  • pokazy latających modeli i dronów od firmy HeliPRO
  • giełda modelarska
  • grupy rekonstrukcji historycznej: 19. Division – 19. Dywizja Wehrmachtu

Rejestracja modeli rozpoczyna się 24 maja 2014.
Gdzie? Hala Gimnazjum nr 14, ul. Barska 32, Warszawa.

Regulamin konkursu
Więcej szczegółów TUTAJ

9/
06

Management 2014

09:00 - 10 Cze 15:00

X Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa MANAGEMENT 2014 "Uwarunkowania stabilności i rozwoju w dobie globalnych współzależności"

9-10 czerwca 2014 r., Dwór w Mościbrodach
Cele konferencji:

  • dyskusja nad problemami stabilności i bezpieczeństwa organizacji funkcjonujących w aktualnym trudnym otoczeniu
  • identyfikacja czynników wpływających na stabilność oraz perspektywy rozwoju organizacji
  • wymiana poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych
  • organizacja forum wymiany doświadczeń praktyków zarządzania

Bloki tematyczne:

  • Stabilność i rozwój gospodarczy
  • Stabilność i bezpieczeństwo rynku finansowego
  • Stabilność przedsiębiorstwa i perspektywy rozwoju w warunkach zmienności otoczenia
  • Stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia
  • Stabilność prawa
  • Bezpieczeństwo teleinformatyczne

Więcej szczegółów dostępnych jest TUTAJ

9/
06

Bitwy 1920 roku - konferencja

18:00

Konferencja BITWA LWOWSKA I ZAMOJSKA oraz BITWA WOŁYŃSKO-PODOLSKA 1920 roku poświęcona jest prezentacji prac nad badaniami historycznymi dotyczącymi dwóch bitew: lwowskiej i zamojskiej oraz wołyńsko-podolskiej w świetle nowych ustaleń związanych z badaniami dokumentów operacyjnych do wojny Polski z bolszewicką Rosją w 1920 roku.

Rezultatem prac są publikacje Bitwa lwowska i zamojska oraz Bitwa wołyńsko-podolska 1920 roku zespołu naukowców powołanego w 1990 roku przez ówczesnego wiceministra Obrony Narodowej Bronisława Komorowskiego. W skład zespołu, pracującego pod kierunkiem dr. Marka Tarczyńskiego, weszli: prof. Janusz Cisek, prof. Grzegorz Nowik, prof. Tadeusz Rawski, Waldemar Strzałkowski, prof. Juliusz S. Tym, dr Andrzej Cz. Żak.

Publikacje zawierają mało znane, nie opracowane dotąd, polskie dokumenty operacyjne. W nowym świetle przedstawiają kluczowe zagadnienia dotyczące przełomowego i końcowego okresu wojny 1920 roku, wprowadzają do polskiej i światowej historiografii nowe ustalenia zmieniające wiele tez ugruntowanych w ciągu dziesięcioleci przez sowiecką i rosyjską propagandę. Spotkanie poprowadzą: prof. Janusz Cisek i prof. Janusz Odziemkowski.
W programie konferencji:

  • Aspekty niepodległości Ukrainy w końcowym okresie wojny 1920 r. w świetle dokumentów operacyjnych, dr Marek Tarczyński;
  • Nowe ustalenia, wynikające z analizy obu bitew, prof. Grzegorz Nowik;
  • Zmierzch czerwonej kawalerii w 1920 r., prof. Juliusz  S.Tym.

Na wydarzenie zapraszają: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Oficyna Wydawnicza RYTM i Dom Spotkań z Historią

Gdzie? Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa

10/
06

Wykład Mario Botty

12:15

Mario Botta - honorowy członek międzynarodowych instytucji kulturalnych, Doctor Honoris Causa uniwersytetów na całym świecie m.in. w Argentynie, Grecji, Rumunii, Brazylii i Szwajcarii, w ramach Konwersatorium PW zawita w murach naszej Uczelni.

Wykład zatytułowany: „Najnowsze realizacje” odbędzie się o godz. 12.15 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji TUTAJ

11/
06

Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i TV

09:00 - 13 Cze 17:00

Czternasta edycja Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2014 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Konferencja jest już stałym miejscem prezentacji osiągnięć, wymiany doświadczeń i ożywionych dyskusji. Organizatorzy z radością powitają nowych uczestników, szczególnie młodych pracowników firm telekomunikacyjnych, doktorantów, studentów. Udział w konferencji zapowiedziało wielu wybitnych specjalistów ze świata nauki, techniki, gospodarki i administracji państwowej.

Więcej na jej temat piszemy TUTAJ

11/
06

Laboratoria badawcze, systemy jakości w UE

09:00 - 14 Cze 15:00

Stowarzyszenie Inżynierów I Techników Mechaników Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp. zaprasza do udziału w VIII Międzynarodowej Konferencji "Laboratoria Badawcze, Systemy Jakości w Unii Europejskiej", która odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2014 r. w Ośrodku Konferencyjnym SPA MORENA, ul. Chopina 2, 66-220 Łagów.

Temat przewodni Konferencji: "Wyzwania badawcze związane z zastosowaniem nowych materiałów i rozwojem technologii wytwarzania".
 W tym roku, podczas "Dnia Niemieckiego" konferencji zapraszamy na:

  • Prezentację działalności i zwiedzanie laboratoriów badawczych Fachbereich Ingenieur- und Naturwissenschaften Technische Hochschule Wildau.
  • Prezentację i ofertę Zentrum für Luft und Raumfahrt Schönefelder Kreuz ZLR in Wildau.

Patronat nad przedsięwzięciem objął Urząd Dozoru Technicznego, a współorganizatorami są Klub Polskich Laboratoriów Badawczych „POLLAB” – Sekcja Badań Materiałowych, TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. i ZukunftsAgentur Brandenburg GmbH.

Terminarz Konferencji przedstawia się następująco:

  • przesłanie zgłoszenia uczestnictwa - 30.04.2014r.
  • przesłanie prezentacji/referatu - 30.04.2014r.
  • potwierdzenie przyjęcia prezentacji/referatu - 15.05.2014r.
  • dokonanie opłaty konferencyjnej, nie później niż 6 czerwca 2014r.
  • przesłanie szczegółowego programu konferencji - 20.05.2014r.
  • przyjazd do Łagowa - 11.06.2014r.

Dodatkowe informacje dostępne są TUTAJ.

11/
06

Fotografowałem rewolucję - wystawa

18:00

Dom Spotkań z Historią i Instytut Camõesa w Warszawie zapraszają na spotkanie z Alfredo Cunhą, portugalskim fotografem, fotoreporterem i fotoedytorem. Jego zdjęcia z wybuchu rewolucji Lizbonie w 1974 roku prezentowane będą w Domu Spotkań z Historią w ramach wystawy: (Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków. Rozmowę poprowadzi historyk Jan Skórzyński, a gościem spotkania będzie fotograf Tomasz Tomaszewski, który dokumentował wydarzenia w okresie stanu wojennego w Polsce.

Na spotkanie WSTĘP WOLNY.

Gdzie?
Dom Spotkań z Historią , ul. Karowa 20, Warszawa

Więcej TUTAJ

12/
06

Europejski Kongres Technologiczny Wrocław 2014

10:00 - 13 Cze 20:00

W czerwcu odbędzie się Europejski Kongres Technologiczny Wrocław 2014 organizowany we współpracy z Komisją Europejską i Ministerstwem Gospodarki przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii oraz Politechnikę Wrocławską. Wydarzenie zaplanowano w dniach 12-13 czerwca w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej.

ETC poświęcony będzie instrumentom polityki reindustrializacji Europy i rozwoju kluczowych technologii proinnowacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem programów europejskich na lata 2014-2020. W panelach i sesjach problemowych wystąpi ponad 40 wybitnych europejskich ekspertów i polityków gospodarczych. Roboczym językiem Kongresu będzie język angielski z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Pełen program na www.etcwroclaw.eu

Rejestracja uczestników prowadzona jest do 31 maja 2014 r.

12/
06

Seminarium „Akademia Internacjonalizacji PW”

10:00 - 16:00

Wykład „Internationalisation of research – forced upon HEIs or their own choice?” wygłosi szwedzki naukowiec Dr. Göran Melin z Technopolis Group Sweden. Seminarium skierowane jest do kadry kierowniczej (na poziomie centralnym, wydziałowym i na poziomie innych jednostek uczelni), Pełnomocników Dziekanów ds. Współpracy Międzynarodowej/Studiów w Języku Angielskim, kierowników projektów badawczych oraz koordynatorów programów edukacyjnych.

Gdzie? Gmach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, sala 101

Więcej szczegółów TUTAJ

13/
06

Konferencja Europolis. Inteligentne miasta przyszłości

11:00

13 czerwca o godzinie 11:00, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca zagadnień związanych z zarządzaniem miastem w oparciu o inteligentne rozwiązania.

Samochody elektryczne, czerpanie energii z promieni słonecznych, zwiększanie efektywności wykorzystania energii to tylko niektóre ze sposobów na obniżenie emisji gazów cieplarnianych w przestrzeni miejskiej. Podczas konferencji zostanie omówiona rola miast w kształtowaniu i realizowaniu polityki klimatycznej.

Wśród potwierdzonych prelegentów są Rafał Trzaskowski, Minister Administracji i Cyfryzacji, Marcin Korolec, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej oraz Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący intergrupy parlamentarnej URBAN.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizator: Fundacja Schumana i m.st. Warszawa

Link rejestracyjny: TUTAJ

Więcej szczegółów TUTAJ

15/
06

6. Kongres członków Kartageńskiej Sieci Inżynierii

09:30 - 18 Cze 14:30

Komitet Organizacyjny Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Ecole nationale d’Ingenieurs de Metz zapraszają na 6. Kongres członków Kartageńskiej Sieci Inżynierii CNE-RCI pod Honorowym Patronatem Prof. dr hab. Michała Kleibera - Prezesa PAN, Pana Francois Lavergne - Wicemera Regionu Moselle we Francji i Przewodniczącego CNE oraz Janusza Pawęska - Kanclerza MWSLiT we Wrocławiu.

Kongres odbędzie się w dniach 15–18 czerwca 2014r. w Hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu. Oczekiwany jest udział przedstawicieli 70 uczelni z 30 krajów z całego świata. Celem Kongresu jest integracja środowiska inżynierskiego poprzez wymianę wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk jak również porównanie procesów edukacyjnych w różnych krajach.

Kartageńska Sieć Inżynierii to zrzeszająca kilkadziesiąt uczelni technicznych z 23 krajów na 4 kontynentach, sieć ekspertów z wiodących uczelni kształcących inżynierów wszystkich specjalności. Działalność Sieci ma na celu wymianę doświadczeń, projektowanie oraz propagowanie nowych trendów w kształceniu technicznym, jak również diagnozowanie tzw. „białych plam” celem ich niwelowania w krajach, w których działa. Podstawą funkcjonowania Sieci jest interakcja pomiędzy członkami w zakresie nauczania, badań oraz aspektów technicznych.

Więcej informacji na temat kongresu można znaleźć TUTAJ.

16/
06

Pomoc materialna dla studentów ...

09:00 - 18 Kwi 16:00

III Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa pt. "Pomoc materialna dla studentów i doktorantów" odbędzie się w Toruniu w dniach 16-18 czerwca 2014 r.

Konferencja poświęcona będzie przede wszystkim problematyce pomocy materialnej dla studentów i doktorantów przyznawanej w szkole wyższej oraz w jednostkach naukowych, w tym również stypendiom doktoranckim i tzw. projakosciowym.  Nie zamykamy jednak definitywnie zakresu przedmiotowego konferencji.