Kalendarium

23/
10

II Forum Inteligentnego Rozwoju

08:00 - 24 Paź 14:30

II Forum Inteligentnego Rozwoju (irforum.pl) to innowacyjna płaszczyzna styku trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie składa się z kilkunastu konferencji skupiających się wokół motywu przewodniego „Nowe technologie i bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe gwarantem inteligentnego rozwoju”.

Cenieni eksperci debatować będą o problemach wyzwaniach i perspektywach dla polskiego biznesu, samorządu i szkolnictwa wyższego.

Celem II Forum Inteligentnego Rozwoju jest wypracowanie wspólnych wniosków, platformy współpracy i synergii między trzema gałęziami, na których opiera się polska innowacyjna gospodarka.
Rejestracja na wydarzenie TUTAJ>>

Udział nie wiąże się z kosztami.

Gdzie?

G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa

24/
10

Dni Kariery i Mobilności

08:30 - 26 Paź 15:15

W dniach 24-26 października 2017 r. odbędą się bezpłatne Dni Kariery i Mobilności w Warszawie objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Stoliki dyskusyjne z ekspertami, warsztaty z przedstawicielami biznesu, informacje o grantach, doświadczenia stypendystów - to tylko część atrakcji przygotowana przez organizatorów.

Dodatkowo będzie możliwość zagrania w grę na smartfony i tablety, wziąć udział w konkursie z nagrodami oraz przekazania swojej opinii i oczekiwań co do rozwoju kariery naukowej w Polsce.

Wydarzenie organizuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji

Gdzie:

Dzień 1 - Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Żwirki i Wigury 101, Warszawa
Dzień 2 i 3 - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, Warszawa

24/
10

Seminarium Open Access

10:30

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza w dniu 24 października 2017 r. na organizowane w ramach międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, coroczne seminarium poświęcone zagadnieniom otwartej nauki i promocji dorobku naukowego. Tegorocznym tematem spotkania i jednocześnie myślą przewodnią Tygodnia Otwartej Nauki jest hasło „Otwórz, aby…” będące zaproszeniem do dyskusji na temat korzyści, płynących z prezentowania wyników badań jako otwartych zasobów naukowych.

Plan spotkania:

  • 10:30-11:00   Rejestracja, bufet kawowy
  • 11:00-11:05   Otwarcie seminarium
  • 11:05-11:50   dr Alek Tarkowski - Centrum Cyfrowe / Dlaczego Open Access nam nie wystarczy? O trwającej reformie prawa autorskiego w Europie.                  
  • 11:50-12:50   Jakub Szprot ICM / Polityka otwartego dostępu w Polsce w kontekście europejskim.
  • 12:50-13:10   Przerwa kawowa
  • 13:10-14:10   dr Marta Hoffman-Sommer - ICM / Otwarte udostępnianie danych badawczych.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o rejestrację do 22 października 2017 r.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW
ul. Rektorska 4, pok. 4.01-4.02.

24/
10

IV Seminarium WZ 2017/2018

15:00

Dnia 24 października 2017 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Druk 3D a zastosowania medyczne". Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Mazowiecka Platforma Kół Naukowych”, współorganizowanego przez Radę Kół Naukowych PW oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Sala 4.01
ul. Rektorska 4, Warszawa

24/
10

Wielka Muzyka w Małej Auli: Filmowe Inspiracje

19:00

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na XCVII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli „Filmowe Inspiracje”. Wystąpi Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band".

Reżyseria i dyrygowanie: Dariusz Łapiński

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Gdzie?

Mała Aula Politechniki Warszawskiej
Pl. Politechniki 1, Warszawa

27/
10

MATLAB

10:00 - 16:15

27 października br. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się Dzień MaTLAB-a, podczas którego zostaną zaprezentowane możliwości programów MATLAB® i Simulink®. Prowadzącym spotkania będzie Gareth Thomas, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w MathWorks, który zaprezentuje, jak inżynierowie i naukowcy łączą elementy z MATLAB® i Simulink®, w celu tworzenia autonomicznych technologii w swoich produktach i usługach.

Program:

10:00 -11:30 - spotkanie dla nauczycieli akademickich

wykład pt. "Accelerating the Pace Engineering and Science", Gareth Thomas z MathWorks, następnie dyskusja

12:30 -15:45 (14:00-14:15 przerwa) - wykłady dla studentów, prowadzi Gareth Thomas

Pierwszy wykład:

  • What is MATLAB and Simulink?
  • Share examples of how MATLAB is Used in Industry
  • Machine Learning Hands on Example

Drugi wykład:

  • Talk on from Hyperloop Team about how they used MATLAB?
  • Programming Arduino with MATLAB
  • Resources available to get started

Gdzie?

Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej
Pl. Politechniki 1, Warszawa

28/
10

XII Kongres Obywatelski - partnerska i wspólna Polska

11:00 - 17:00

Kongres Obywatelski "Partnerska i wspólna Polska. Szacunek - uczciwość - współpraca" odbędzie się 28 października 2017 r. na Politechnice Warszawskiej. Podczas wydarzenia goście będą dyskutować m.in. o wpływie rewolucji cyfrowej na społeczeństwo, o tym, jak tworzyć warunki sprzyjające partnerstwu samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych oraz aktywnych mieszkańców, a także o tym, na czym ma polegać druga transformacja, jakie będą jej kluczowe elementy i kto będzie podlegał temu procesowi?

Panelistą w sesji "Partnerstwo edukacji, nauki i  biznesu dla interdyscyplinarności i sukcesu „na styku” - idea dwupółkulowej Polski" będzie prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej. Wraz z prof. Marcinem Pałysem, Rektorem Uniwersytetu Warszawskiego, będą dyskutować o tym, jak wykorzystać ustawę 2.0 dla rozwoju edukacji i badań interdyscyplinarnych na uczelniach.

Wśród mówców plenarnych znajdują się m.in.: Aleksander Doba, polski podróżnik, zdobywca, pierwszy człowiek, który przepłynął samotnie kajakiem Atlantyk, prof. Tomasz Szlendak, Dyrektor Instytutu Socjologii UMK w Toruniu, Krzysztof Zanussi, reżyser, producent, scenarzysta, dr hab. Rafał Wiśniewski, prof. UKSW, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie Kongresu Obywatelskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna jest rejestracja.

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
Pl. Politechniki 1

29/
10

Charytatywny Koncert Muzyki Cerkiewnej

17:00

Prawosławny Subserwis Internetowy Muzyka.Cerkiew.pl zaprasza na Charytatywny Koncert Muzyki Cerkiewnej, który odbędzie się 29 października br. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy prawosławnego serwisu internetowego Cerkiew.pl, działającego w ramach Stowarzyszenia OrthNet. Celem jest zebranie środków na wsparcie prawosławnych domów opieki w Stanisławowie i Gładyszowie oraz hospicjum w Nowej Woli.

Gdzie?

Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93, Warszawa

6/
11

Konferencja "Medicina - Scientia - Cultura"

15:00 - 9 Lis 22:00

W 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie Politechnika Warszawska zaprasza do udziału w konferencji MSC2017 "Medicina - Scientia - Cultura". Konferencja odbędzie się w dniach 6-8 listopada br. Dzień później, 9 listopada, w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej zaplanowano Uroczystą Galę Urodzinową. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą wnuki Noblistki.

Więcej informacji znaleźć można na stronie głównej PW.

Gdzie?

6 listopada 2017, Centrum Dydaktyczne, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Księcia Trojdena 2a, Warszawa
7 listopada 2017, Mała Aula, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1, Warszawa
8 listopada 2017, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Ludwika Pasteura 5, Warszawa

7/
11

V Seminarium WZ 2017/2018

15:00

Dnia 7 listopada 2017 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Edukacja dla startupów", który poprowadzą Dr inż. Janusz Marszalec oraz Diana Koziarska. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Sala 4.01
ul. Rektorska 4, Warszawa

8/
11

Spotkanie z Prezesem UKE na Wydziale EiTI

12:15

W środę 8 listopada 2017 roku, na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się spotkanie z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej - Marcinem Cichym.

Marcin Cichy jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, współpracownikiem Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkiem Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W latach 2005-2013 związany z UKE, gdzie odpowiadał za analizy i regulację usług mobilnych. Jako Dyrektor Departamentu Strategii i Analiz Rynku Telekomunikacyjnego kierował analityką ICT oraz strategią regulacyjną kolejnych Prezesów UKE. W latach 2013-2016 ekspert ds. regulacji UPC Polska, odpowiedzialny za pozyskiwanie regulowanego dostępu do nieruchomości i infrastruktury telekomunikacyjnej. Współpracownik Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

W marcu 2016 r. objął stanowisko Dyrektora Biura Analiz Ministerstwa Cyfryzacji. Koordynował realizację Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze cyfryzacji. Prowadził współpracę z Radą ds. Cyfryzacji oraz start-up’ami, odpowiadał za obszar innowacji. We wrześniu 2016 r. powołany na Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Gdzie?

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej,
ul. Nowowiejska 15/19, Warszawa
Audytorium Centralne

14/
11

Ochrona zdrowia - aspekty ekonomiczne i prawne

10:00 - 18:20

Celem konferencji - Ochrona zdrowia - aspekty ekonomiczne i prawne - jest wskazanie oraz przedyskutowanie bieżących problemów ekonomicznych i prawnych dotyczących ochrony zdrowia w Polsce. W czasie spotkania ze swoimi prezentacjami wystąpi wiele osób zaangażowanych w problematykę ochrony zdrowia.

Proponowane zagadnienia:

  • aktualne wyzwania – demografia i epidemiologia
  • zmiany organizacyjne w systemie ochrony zdrowia – sieć szpitali, koordynacja
  • zmiany w finansowaniu – JGP vs budżetowanie: konsekwencje dla szpitali, lekarzy i pacjentów
  • zasoby ludzkie w ochronie zdrowia
  • forma własności, a funkcjonowanie świadczeniodawców i systemu
  • e-zdrowie, telemedycyna
  • polityka lekowa i rynek farmaceutyczny
  • mapy potrzeb zdrowotnych
  • zdrowie publiczne

Organizatorzy konferencji:

  • Redakcja czasopisma „Ekonomia i Prawo w Ochronie Zdrowia”    
  • Centrum Badań nad Funkcjonowaniem Systemu Ochrony Zdrowia
  • Katedra Ekonomii Stosowanej, Kolegium Zarządzania i Finansów, Szkoła Główna Handlowa
  • Zakład Prawa i Administracji, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Al. Niepodległości 128 
Aula I, bud. C

14/
11

VI Seminarium WZ 2017/2018

15:00

Dnia 14 listopada 2017 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Oprogramowanie w chmurze w zarządzaniu organizacją", który poprowadzi dr hab. Jakub Swacha, prof. US z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego”, współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, Sala 4.01
ul. Rektorska 4, Warszawa

15/
11

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

11:00 - 30 Lis 15:00

PROGRAM OBCHODÓW „ŚWIĘTA POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ” 2017

15 listopada 2017 roku (środa)

  • 11:00 Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej (Mała Aula, Gmach Główny PW)
  • 14:00-15:00 Sesja historyczna z okazji 100-lecia utworzenia Armii Błękitnej generała Hallera pt. „Armia Błękitna w walce o niepodległość Rzeczy pospolitej” (Sala 04, Gmach Główny PW)
  • 15:30 Uroczyste złożenie kwiatów w hołdzie Studentom Politechniki Warszawskiej poległym w walce o wolność i niepodległość Polski (Duża Aula, Gmach Główny PW)
  • 18:00 Gala Złotej Księgi - uroczyste wręczenie dyplomów Złotej Księgi absolwentom Politechniki Warszawskiej za wybitne osiągnięcia zawodowe. Oprawa artystyczna Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej (Mała Aula, Gmach Główny PW)

16 listopada 2017 roku (czwartek)

  • 16:30 Odsłonięcie tablic upamiętniających profesorów Felicjana Piątkowskiego i Andrzeja Makowskiego (III piętro, obok sali 315, Gmach Główny PW)
  • 19:00 Suplement XCIII Koncertu z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli „Gala STODOŁY” (Duża Aula, Gmach Główny PW), wejście od godziny 18:00

18 listopada 2017 roku (sobota)

  • 10:30 XII Bieg o puchar Rektora Politechniki Warszawskiej (Stadion Syrenki, wejście od ul. Batorego)
  • 10:00-14:00 Zwiedzanie Politechniki Warszawskiej, Muzeum Politechniki Warszawskiej (Zbiórka przed wejściem do Gmachu Głównego PW na Placu Politechniki)
  • 15:00 Gala Złotej Kredy - wręczenie nagród najlepszym nauczycielom akademickim oraz wręczenie „Stypendium pod Choinkę” (Mała Aula, Gmach Główny PW)
  • 18:00 Wybory Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej - XII Gala Finałowa 2017 połączona z występem Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” (Duża Aula, Gmach Główny PW)

19 listopada 2017 roku (niedziela)

  • 16:00 i 20:00 Spektakl „Szajba” w wykonaniu Teatru Politechniki Warszawskiej (sala 107 wejście 227, Gmach Wydziału MiNI)
  • 18:30 Msza Święta (Kościół Najświętszego Zbawiciela, przy Placu Zbawiciela w Warszawie)

Imprezy towarzyszące:

  • Wystawa Biblioteki Głównej „Maria Skłodowska-Curie w 150. rocznicę urodzin: odkrywanie ciekawe niesłychanie” (6–30 listopada 2017 roku Gmach Główny PW, krużganki I piętra)
  • Konferencja Prorektorów ds. kształcenia i studenckich Polskich Uczelni Technicznych (16-18 listopada 2017 roku uroczyste rozpoczęcie - Gmach Główny PW, Sala Senatu)
  • I Konferencja Studenckiego Ruchu Naukowego Uczelni Technicznych w Polsce - KOŁO NAUKI (16-18 listopada 2017 roku uroczyste rozpoczęcie - Gmach Główny PW, Sala Senatu; pozostałe sesje - budynek CZIiTT, ul. Rektorska 4)
  • Wystawa Muzeum PW „Historia Politechniki Warszawskiej” (17-30 listopada 2017 roku Gmach Główny PW, krużganki I piętra)
  • Kino Politechniki Warszawskiej (godz. 18:00 - 20 listopada 2017 roku - Duża Aula, Gmach Główny PW)
  • Turniej Brydżowy (10:00-15:00 - 2 grudnia 2017 roku - Duża Aula, Gmach Główny PW)

15/
11

Godziny wolne od zajęć dydaktycznych: 15.11.2017 r.

11:00

W związku ze Świętem Politechniki Warszawskiej, w dniu 15 listopada 2017 roku, od godziny 11.00 obowiązują godziny wolne od zajęć dydaktycznych:

Decyzja Rektora Politechniki Warszawskiej