Złota Księga Absolwentów PW 2022

Zdjęcie przedstawia statuetki Złotej Księgi Absolwentów PW

Pierwszy wpis Złotej Księgi Absolwentów PW sięga 2009 r.

W ramach Dnia Politechniki Warszawskiej zapraszamy do udziału w gali Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej 2022. Tradycyjnie, raz do roku, Dyplomy i Statuetki Złotej Księgi otrzymują absolwenci Politechniki Warszawskiej za wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne.

Księga ustanowiona została Uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej, a pierwszy wpis sięga 2009 roku. Tegoroczna wielka gala wręczania dyplomów i statuetek Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej odbędzie się 15 listopada 2022 r. o godzinie 19.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. O oprawę muzyczną zadba Zespół Pieśni i Tańca PW. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wpis do Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej jest dorocznym wyróżnieniem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej przyznawanym absolwentom uczelni. Nagradza absolwentów, którzy osiągnęli sukces w działalności zawodowej, w związku z ukończonymi na PW studiami. Laureatami Złotej Księgi są m.in. mgr inż. Jacek Gmoch, dr inż. Piotr Szewczyk oraz prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński. Przewodniczącym tegorocznej kapituły Złotej Księgi Absolwentów PW jest dr hab. inż. Andrzej Pachuta, prof. uczelni.