XIV Konferencja Naukowa: Technologia Elektronowa ELTE 2023

Rozpoczęła się rejestracja uczestników XIV Konferencji Naukowej „Technologia Elektronowa – ELTE 2023”, która odbędzie się w dniach 18–21 kwietnia 2023 roku w Rynie. Organizatorem tegorocznego wydarzenia jest Instytut Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej.

ELTE jest cykliczną konferencją polskiego środowiska elektroników, zakresem tematycznym obejmującą podstawowe działy szeroko rozumianej elektroniki: mikroelektronikę i nanoelektronikę, fotonikę i nanofotonikę, mikrosystemy oraz materiały elektroniczne i optoelektroniczne.

Pierwsza konferencja ELTE została zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską w 1980 roku w Karpaczu, a następnie co 3 lata rotacyjnie organizowana była przez wiodące polskie ośrodki naukowe takie jak Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, czy obecny organizator – Politechnika Warszawska.

Konferencje ELTE to fora wymiany idei naukowych i możliwość nawiązania kontaktów z firmami prowadzącymi działalność w tym obszarze. 

Do udziału w konferencji i prezentacji wyników swoich prac organizatorzy zachęcają studentów, doktorantów i pracowników naukowych prowadzących badania z zakresu elektroniki, fotoniki i energoelektroniki, w tym do zastosowań w naukach medycznych i bioinżynierii oraz w działaniu na rzecz poszanowania energii.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>