Wykład prof. Bartosza Andrzeja Grzybowskiego w ramach seminarium CEZAMAT-u

Kolejne seminarium CEZAMAT-u odbędzie się dnia 27 listopada 2014 r. Gościem spotkania będzie prof. Bartosz Andrzej Grzybowski, który wygłosi wykład nt. „Self-assembly, trapping and manipulation of nonmagnetic microobjects with magnetic fields".

Prof. Grzybowski ukończył Yale, a następnie doktoryzował się na Harvardzie. Obecnie jest profesorem i dyrektorem Centrum Nowych Źródeł Energii na uniwersytecie Northwestern. Wydał ponad 200 autorskich prac z dziedziny chemii, fizyki i biologii, w tym dwudziestu artykułów w Science i Nature (łącznie cytowanych ok. 8 000 razy).

Prof. Grzybowski za swoje badania otrzymał kilkanaście nagród amerykańskich i europejskich, w tym Nagrodę Miękkiej Materii Królewskiego Towarzystwa Chemicznego w Londynie, Nagrodę Kreatywności Niemieckiego Towarzystwa Naukowego, Nagrodę Chemii Koloidów Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego i ostatnio (2013) światową Nanoscience Prize.

Wykład odbędzie się w języku polskim.

Data: 27 listopada 2014 (czwartek) godz. 15.30
Miejsce: Gmach Główny PW, s. 124 (Sala Senatu)

Wykład organizowany jest w ramach cyklu spotkań CEZAMAT, które odbywają się co miesiąc. Celem tej inicjatywy jest prezentowanie ciekawych osiągnięć naukowych oraz planów projektów badań i wdrożeń.

Źródło: CEZAMAT