Spotkanie interdyscyplinarne CEZAMAT

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii zaprasza na spotkanie interdyscyplinarne pt. "System znakowania, lokalizowania i określania obiektów w przestrzeni „TOTUPOINT” – prezentacja koncepcji, korzyści społecznych oraz modelowej realizacji i perspektyw rozwoju".

W świecie przepełnionym informacją istnieje problem z uzyskaniem i dostarczeniem informacji lokalnej, istotnej w określonym miejscu i czasie, przekazanej w prostej, łatwej w odbiorze formie a jednocześnie nienatarczywej. Ważnym problemem, który dostrzegamy jest dostępność takich treści dla osób z dysfunkcją wzroku uniemożliwiającą ich odbiór, gdy są one w tradycyjnej, wizualnej formie. Jest on szczególnie istotny, gdy dotyczy fizycznego bezpieczeństwa tych osób.

Postęp technologiczny stwarza możliwości, rozwiązania zagadnienia w sposób systemowy – poprzez wykorzystanie jednej technologii, ujednoliconego interfejsu użytkownika oraz powszechnie dostępnych urządzeń mobilnych.

Obserwując tendencje rozwojowe nowoczesnych technologii na świecie, sądzimy, że w niedługim czasie rozproszone sieci elektronicznych znaczników oraz sensorów staną się bardzo popularne i będą świadczyć szereg użytecznych usług. Naszym podstawowym celem było opracowanie usługi zaspokajającej potrzebę skutecznego rozpowszechniania informacji najbardziej pożądanych przez jej dystrybutorów i odbiorców oraz stworzenie elementów systemu zwiększających poziom bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych wzrokowo. W naszych zamierzeniach, system znaczników TOTUPOINT będzie także udostępniał pewien zakres tych usług ogółowi społeczeństwa likwidując jednocześnie wiele istniejących barier dostępności. CEZAMAT zaprasza na spotkanie!

Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele PIRS CREATIVE LAB Sp. z o.o.

Wykład organizowany jest w ramach cyklu spotkań CEZAMAT, które odbywają się co miesiąc. Celem tej inicjatywy jest prezentowanie ciekawych osiągnięć naukowych oraz planów projektów badań i wdrożeń.

Kiedy?

5 marca 2015 r. (czwartek), godz. 15.30
Gmach Główny PW, s. 123