Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”

W dniach 15-16 maja 2015 roku, na terenie Kampusu Głównego PW, odbędzie się Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”. Ideą tegorocznego wydarzenia jest wskazanie, iż nauka może być dobrą zabawą i sposobem na ciekawe spędzanie czasu, niezależnie od wieku.

Podczas piątkowej części Pikniku, każdy będzie miał możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, prowadzonych przez pracowników i studentów Uczelni. Wykłady skierowane są nie tylko do gimnazjalistów i licealistów - cześć zajęć przewidziana została dla wszystkich zainteresowanych. Na stronie www.piknik.pw.edu.pl można już zapisywać się na tematyczne zajęcia Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej.

Wykłady podzielono na dziesięć bloków tematycznych:

• Zainteresowania: natura i ekologia
  • Zainteresowania: matematyka, fizyka, informatyka
  • Zainteresowanie: nowe technologie i transport
  • Zainteresowania: Chemia
  • Zainteresowania: nowe technologie,  fizyka i matematyka
  • Zainteresowania: nowe technologie i medycyna
  • Zarządzanie
  • Polska w kraju i na świecie
  • Ciekawostki technologiczne
  • Więcej niż inżynieria

W sobotę natomiast, na świeżym powietrzu każdy pasjonat nauki i nowych technologii, będzie mógł zobaczyć zadziwiające rozwiązania i eksperymenty przygotowane przez studenckie Koła Naukowe PW.

Studenci Politechniki Warszawskiej zaprezentują m.in: eksperymenty i pokazy barwnych reakcji chemicznych, kuchnię molekularną, roboty mobilne, platformę mechatroniczną "Quatracz", "Quadrocopter", bolid Formuły Student, pneumobil "Aria", pojazd Kropelka, transformator Tesli, rakiety, satelitę PW-sat, gondole misji balonów stratosferycznych i wiele, wiele innych projektów studenckich. Dla najmłodszych dostępne będą dodatkowe atrakcje i zabawy. Uniwersytet Trzeciego Wieku i PW Junior będą zachęcać do zapoznania się ze swoją ofertą.

Koła Naukowe biorące udział w Pikniku:

• Płockie Naukowe Koło Chemików, Wydział Budownictwa Mechaniki i Petrochemii w Płocku
  • Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion", Wydział Chemiczny
  • Chemiczne Koło Naukowe Flogiston, Wydział Chemiczny
  • Klatrat, Wydział Chemiczny
  • Koło Naukowe Biometrii, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
  • Koło Naukowe Robotyki "Bionik", Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
  • Koło Naukowe Mikrosystemów Onyks, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
  • Studenckie Koło Naukowe Cybernetyki, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
  • Koło Naukowe "Automat", Wydział Elektryczny
  • Koło Naukowe ADek, Wydział Elektryczny
  • Studenckie Koło Naukowe "Faza", Wydział Elektryczny
  • Koło Naukowe Aparatury Biomedycznej, Wydział Mechatroniki
  • Koło Naukowe Automatyki i Robotyki "ROBOMATIC", Wydział Mechatroniki
  • Koło Naukowe Automatyki Przemysłowej, Wydział Inzynierii Produkcji
  • Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Wydział Inżynierii Środowiska
  • SKN ABiR, Wydział Inżynierii Środowiska
  • Koło Naukowe Wodociągów i Kanalizacji, Wydział Inżynierii Środowiska
  • Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej
  • Studenckie Koło Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej "Biomech", Wydział Inżynierii Produkcji
  • Warsaw University of Technology Racing Team, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
  • Studenckie Koło Astronautyczne, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
  • Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
  • Koło naukowe Robotyków, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
  • Koło Naukowe Mechaników Pojazdów, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • Koło Naukowe Sportów Samochodowych, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • Koło Naukowe Maszyn Roboczych, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • White Eagle Racing, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych
  • Koło Naukowe Elektrotechniki w Systemach Transportowych, Wydział Transportu
  • Studenckie Koło Naukowe Technik CAx w Modelowaniu Systemów Człowiek - Środki Transportu - Otoczenie, Wydział Transportu

Aby tradycji stało się zadość, tym wszystkim aktywnościom towarzyszyć będzie politechniczny grill.

• Patronat: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Zakochaj się w Warszawie, Mazowiecki Kurator Oświaty
  • Patronat medialny: Polskie Radio
  • Partnerzy: Adamed, Bayer, XIV LO im. S. Staszica w Warszawie, XIII LO w Szczecinie

Relacja TVPW