Pierwsze seminarium w ramach projektu edukacyjnego Rzecznicy talentów

Fundacja JWP wraz partnerami oraz patronami II edycji projektu Rzecznicy Talentów zaprasza na pierwsze seminarium merytoryczne pt. Nie „patentuj” znaków towarowych! Własność przemysłowa od A do Z.

Seminarium wprowadzi uczestników w bogaty świat własności przemysłowej oraz przybliży tematykę znaków towarowych, wzorów przemysłowych, patentów oraz praw autorskich. Omawiane zagadnienia zostaną zilustrowane licznymi a zarazem praktycznymi przykładami.

Prelegentami będą doświadczeni wykładowcy, praktycy, którzy na co dzień spotykają się z tematyką własności przemysłowej: mec. Dorota Rzążewska - krajowy i europejski rzecznik patentowy, radca prawny, arbiter ds. domen internetowych oraz mec. Anna Hoffman-Flatow – rzecznik patentowy i radca prawny.

Program spotkania:

1. Świat praw własności przemysłowej:

•  znaki towarowe

•  patenty

•  wzory przemysłowe

•  prawa autorskie

•  oznaczenia geograficzne

•  domeny internetowe

2. Jeden produkt, tak wiele praw. Studium przypadku

3. W jakim celu chronić dobra niematerialne?

4. Czy wszystkie pomysły można i warto chronić?

5. Jak chronić, aby zyskać? Tajemnica efektywnej ochrony.

Rejestracja poprzez stronę Fundacji JWP TUTAJ.

Patronat honorowy nad drugą edycją objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Polska Izba Rzeczników Patentowych. Partnerami wydarzenia zostali m.in: Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

Źródło: Fundacja JWP