„OMatKo!!!” - Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów

W dniach 13-15 kwietnia 2018 roku odbędzie się piąta edycja Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów „OMatKo!!!” - największego matematycznego wydarzenia przeznaczonego dla studentów i doktorantów z całego kraju.

Organizatorami konferencji są matematyczne koła naukowe działające przy Politechnice Wrocławskiej. Obok młodych matematyków, prezentujących wyniki swoich badań, głos zabierze również wielu specjalistów i przedstawicieli wiodących na rynku firm, takich jak McKinsey & Company oraz Aviva.

„OMatKo!!!” to nie tylko matematyka, ale również dobra zabawa. Na uczestników czeka wiele atrakcji takich jak: loteria łamigłówek oraz wieczorna integracja. Jak zapewniają organizatorzy konferencja daje możliwość zaprezentowania nie tylko teoretycznego, ale również praktycznego oblicza matematyki. Stanowi również szansę na wygranie atrakcyjnych nagród - wystarczy tylko wygłosić referat lub stworzyć matematyczny plakat.

Niezapomniany weekend w towarzystwie „królowej nauk” obędzie się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Wydarzenie honorowym patronatem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji oraz formularz zapisowy znajduje się na stronie omatko.im.pwr.wroc.pl lub na portalu Facebook - Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów.

Źródło i plakat: „OMatKo!!!”