Mazury Drone Show 2015

W dniach 1-3 maja planowany jest pierwszy „Mazury Drone Show 2015”. Docelowo pokaz ma zostać wykreowany na największą w Polsce imprezę międzynarodową z udziałem bezzałogowych statków powietrznych.

Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior a zarazem organizator pokazu, pragnie zachęcić do współpracy również pasjonatów dronów z Politechniki Warszawskiej. W skierowanym do nas liście pisze m.in. :

Korzystając z inspiracji i patronatu Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Pana Piotra Ołowskiego, przygotowujemy po raz pierwszy organizację (w założeniu cyklicznej) najważniejszej  imprezy poświęconej bezzałogowym statkom powietrznym(…). Nie bez znaczenia w tym przewidywanym procesie rozwoju dziedziny bezzałogowego lotnictwa jest świadomość społeczeństwa, nowe problemy dla bezpieczeństwa, a w szczególności właściwe rozumienie oraz prezentowanie problemów rozwijającej się dziedziny przez zainteresowane media.

Dostrzegając ten problem przygotowujemy organizacyjnie  inicjatywę pn. „Mazury Drone Show 2015” i zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby się publicznie „pochwalić” swoimi dokonaniami, ale i dokonać przeglądu osiągnięć innych prekursorów tej nowej dziedziny przyszłości.

Ostateczne założenia imprezy będą uwzględniały uwagi, sugestie i formalne zgłoszenia potencjalnych uczestników „Mazury Drone Show 2015”. W załączeniu zamieszczamy wstępne założenia programowo-organizacyjne wydarzenia przesłane przez organizatora. Wśród planowanych atrakcji znajdziemy m.in. warsztaty, sympozja, pokazy.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

Sekretariat organizacyjny „Mazury Drone Show 2015”
Aeroklub Krainy Jezior, ul. Olsztyńska 15 A , 11-500 Giżycko 
akj@lotniskoketrzyn.pl lub wilamowo@lotniskoketrzyn.pl

 

 

 

Zdjęcie: materiały prasowe lotniskoketrzyn.pl