AZS kontra AZS

W 15. kolejce PlusLigi AZS Politechnika Warszawska podejmie AZS Indykpol Olsztyn. Mecz zostanie rozegrany 12 stycznia w Arenie Ursynów. 

W pierwszej rundzie Inżynierowie przegrali na wyjeździe z zespołem z Olsztyna 3:0. Matti Oivanen, olsztyński środkowy, nękał warszawskich zawodników mocną zagrywką, z którą nie był sobie w stanie poradzić. - Robiliśmy, co w naszej mocy, ale serwisów Fina nie byliśmy w stanie podbić. Na zagrywane z taką siłą piłki do samej linii nie ma mocnych. Teraz chcielibyśmy się zrewanżować - powiedział drugi trener Politechniki, Przemysław Michalczyk.

AZS Politechnika Warszawska zajmuje obecnie 7. pozycję w tabeli PlusLigi. Najbliższy rywal jest o jedno "oczko" wyżej. - Jeśli wygramy, zbliżymy się do rywali. Jeśli zaś przegramy, później możemy ich już nie dogonić - stwierdził Michalczyk.
Meczowi towarzyszyć będzie zbiórka nowej odzieży zimowej (czapek, szalików i rękawiczek) dla dzieci z domów dziecka. Jest to kontynuacja akcji #czapkaiwana, w efekcie której AZS Politechnika Warszawska podaruje potrzebującym dzieciom czapki o wartości ponad 16 tys. zł. - Partnerem naszej akcji jest firma AL.BA. Sport Polska, która zasponsoruje czapki włoskiej marki GIVOVA - poinformował Marcin Bańcerowski, wiceprezes klubu. - Dodatkowo w sklepie z gadżetami każdy kibic będzie mógł kupić taką czapkę dla siebie – dodał.

Klub będzie zbierał odzież także podczas spotkań z Cerrad Czarnymi Radom i Asseco Resovią Rzeszów. Prezenty dzieciom w drugiej połowie stycznia przekaże osobiście przypadkowy inicjator akcji #czapkaiwana - Iwan Kolew. Bułgar za brak czapki podczas spaceru po plaży przed meczem w Gdańsku miał zapłacić 200 zł. Klub zaproponował jednak, że każdy tweet z hashtagiem #czapkaiwana zmniejszy tę kwotą o 5 zł. Kara dla Kolewa dzięki aktywności kibiców błyskawicznie została anulowana. Politechnika postanowiła wykorzystać spore zainteresowanie i ogłosiła, że za każdy kolejny unikalny tweet ze wskazanym hashtagiem przekaże 5 zł na zakup czapek dla dzieci z domów dziecka. Akcja okazała się ogromnym sukcesem. W 24 godziny użytkownicy napisali łącznie ponad 20 tysięcy tweetówa, a liczba unikalnych tweetów wyniosła zaś 3341.

Mecz z Indykpolem rozpocznie się o godzinie 15:00.