mLegitymacja studencka na PW

Studenci Politechniki Warszawskiej mogą zamawiać mobilne wersje legitymacji studenckich. Moduł jest dostępny w systemie USOSweb.

mLegitymacja to ważny krok w dostosowaniu obsługi studentów do standardów, jakich oczekujemy od współczesnej uczelni czy szeroko rozumianej administracji - mówi Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy Politechniki Warszawskiej. - To też odpowiedź na potrzebę zgłaszaną przez studentów, dlatego jestem przekonany, że będą oni chętnie korzystać z tej formy obsługi. 

Mamy nadzieję, że ta funkcjonalność, będącą jedną z najbardziej wyczekiwanych przez studentów, pozwoli nam na zdecydowanie wygodniejsze korzystanie z legitymacji - mówi Michał Rodowski, Przewodniczący Samorządu Studentów PW. - Rozwiązanie to pozwoli na posiadanie już wszystkich niezbędnych studentowi dokumentów w telefonie. Teoretycznie nie musimy już nosić portfela.  

Za wdrożenie mLegitymacji odpowiada Zespół ds. rozwoju USOS PW i cyfrowych narzędzi wspomagających dydaktykę kierowany przez Marcina Drozda.  

Głównym wyzwaniem jest dla nas zachowanie najwyższych parametrów bezpieczeństwa przy utrzymaniu wysokiego poziomu funkcjonalności całego procesu - zwraca uwagę kierownik projektu. - Mam przekonanie, że zastosowane narzędzia spełnią swoje zadanie w tym zakresie. 

Jak wygląda zamawianie mLegitymacji? 

Złożone przez studenta zamówienie jest przekazywane do centralnego systemu. Po zrealizowaniu w USOSweb wyświetli się kod QR oraz kod aktywacyjny. Następnie student loguje się do aplikacji mObywatel, skanuje kod QR z USOSweb oraz wpisuje kod aktywacyjny i odbiera swoją elektroniczną legitymację. Szczegółowa instrukcja jest dostępna w USOSweb: https://usosweb.usos.pw.edu.pl/mlegitymacja/mLegitymacja.pdf