Z Ziemi na Marsa

W dniach 23-27 lutego 2021 r. studenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW uczestniczyli w pomiarach form eolicznych występujących w Słowińskim Parku Narodowym, które pozwolą na weryfikację dokładności pomiarów analogicznych form występujących na Marsie.

W pracach wzięli udział członkowie Koła Naukowego Geodezji i Kartografii PW oraz Stowarzyszenia Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW „Geoida” pod opieką prof. Roberta Olszewskiego, a także pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Geodezyjne opracowanie wyników pozwoli na weryfikację dokładności pomiarów analogicznych form występujących na Marsie realizowanych wg autorskiej technologii geoinformacyjnej opracowanej na Wydziale Geodezji i Kartografii PW.

Projekt „Opracowanie koncepcji i prototypu systemu symulacji procesu terratransformacji Marsa” realizowany jest w Politechnice Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Institut de Planétologie et d'Astrophysique de Grenobleoraz NASA.

Relacja z wyjazdu dostępna jest TUTAJ>>

Źródło: Wydział Geodezji i Kartografii PW