Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2014

Duża Aula Gmachu Głównego PW w dniach 22-23 października 2014 r. gościła Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które promują działalność studentów oraz tworzone przez nich projekty.

KONIK jest przedsięwzięciem podczas którego Koła Naukowe, Organizacje Studenckie oraz Media Politechniki Warszawskiej mają możliwość zaprezentowania swojego profilu działalności, osiągnięć oraz prowadzonych projektów. Studenci pokazują czym zajmują się poza zajęciami, prezentując na przykładach wykorzystanie wiedzy w praktyce. Jednocześnie dwa dni spotkań z techniką stanowią dobrą okazję, by znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie i dołączyć do organizacji, która rozwinie indywidualne pasje i umożliwi wybór własnej ścieżki rozwoju.

Prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich PW podczas otwarcia XI edycji targów KONIK 2014

Prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich PW oraz Joanna Rak, Wiceprzewodnicząca Zarządu Rady Kół Naukowych podczas otwarcia XI edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2014

Ze strony władz Uczelni otwarcia XI edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2014 dokonał prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej. Wśród ponad siedemdziesięciu wystawców tegorocznej edycji znaleźli się m.in. Studencki Klub Żeglarski Politechniki Warszawskiej, Koło Miłośników Muzyki Rozrywkowej, Koło Naukowe Zaawansowanych Technologii, Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej, Erasmus Student Network (ESN PW), Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej, Stowarzyszenie Studentów BEST, Koło Naukowe Twórców Gier Polygon i wiele innych.

Laureaci konkursu na najlepszego wystawcę XI edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2014

• Nagroda publiczności:
    Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej Geoida
    oraz Koło Naukowe Geodezji i Kartografii (wspólne stoisko).
  • Nagroda Komisji:
    I miejsce Studenckie Koło Naukowe "Faza";
    II miejsce Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion";
    III miejsce Koło Naukowe Automatyków "Automat".

Nagrodą specjalną dla ulubieńców publiczności był silnik o mocy jednego konia mechanicznego.

Fotogaleria XI edycji Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2014

Targi są imprezą cykliczną organizowaną przez Radę Kół Naukowych PW oraz Samorząd Studentów PW. Rada Kół Naukowych PW jest organem, który wspiera najbardziej innowacyjne projekty oraz najaktywniejszych studentów. W Politechnice Warszawskiej funkcjonuje obecnie ponad 100 Kół Naukowych, działających we wszystkich dziedzinach nauki i techniki - od biotechnologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów. W swojej działalności Koła stawiają na innowacyjność, ale jednocześnie na praktyczne zastosowania. Każdego roku w czasie targów Gmach Główny Politechniki Warszawskiej odwiedza ok. 5 tys. osób.

Podobny materiał:
Targi KONIK 2013