Rusza kolejna edycja konkursu StRuNa

Po raz trzeci organizowany jest konkurs StRuNa (nazwa pochodzi od Studenckiego Ruchu Naukowego). Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów naukowych oraz nagrodzenie osób i instytucji, które przyczyniły się do ich realizacji.

W trzeciej edycji konkursu udział mogą wziąć koła naukowe i inne organizacje studenckie, które zrealizowały swoje projekty pomiędzy 1 października 2012 roku a 30 września 2013 roku. Nagrody zostaną wręczone w siedmiu kategoriach:

• Projekt Roku 2013
  • Koło Naukowe Roku 2013
  • Wyprawa Roku 2013
  • Publikacja Roku 2013
  • Konferencja Roku 2013
  • Opiekun Roku 2013
  • Mecenas Roku 2013

Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularzy znajdujących się na stronie www.struna.edu.pl do 14 października 2013 roku, do godziny 23:59.

Konkurs jest częścią Programu StRuNa, który promuje ruch naukowy studentów oraz doktorantów. W jego ramach działa także ogólnopolska baza organizacji realizujących projekty naukowe dla studentów. Obecnie znajdują się w niej informacje o 5283 organizacjach i kołach.

Patronat nad programem StRuNa objęła prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.