Relacja z Juwenaliów Płockich 2014

W dniach od 21 do 25 maja 2014 r. odbyły się Juwenalia Płockie 2014, zorganizowane m.in. przez Samorządy Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Tradycyjnie, impreza rozpoczęła się od przekazania kluczy do miasta studentom.

Wśród wielu atrakcji, najważniejszym wydarzeniem był sobotni koncert na terenach zielonych Filii, który rozpoczęli laureaci Studenckiego Festiwalu Katorga  - The Grandfather. Następnie dla fanów hip-hopu wystąpili raperzy Kękę, Kali i Paluch. Gwiazdami wieczoru były zespoły Happysad oraz Red Lips. Wyżej wymienione atrakcje sprawiły, iż kilkutysięczny tłum bawił się do późnych godzin nocnych. Uczestnicy koncertów mogli jednocześnie korzystać z uroków miasteczka sportów ekstremalnych. W trakcie trwania niemal dziewięciogodzinnej imprezy, teren Politechniki odwiedziło ok. 10 tys. osób, głównie studentów i młodych mieszkańców Płocka.

Przekazanie kluczy do miasta podczas Juwenaliów 2014

Przekazanie kluczy do miasta podczas Juwenaliów 2014

Z kolei w niedzielę, Rada Mieszkańców DS „Wcześniak” przygotowała dla studentów śniadanie na trawie. Po krótkim odpoczynku, po sobotniej imprezie studenci mogli przetestować swoją sprawność w rozmaitych zawodach zręcznościowych. Niezwykle spektakularną konkurencją były ślizgi na torze ułożonym z polewanej wodą folii oraz bitwa na wypełnione wodą balony. Po studenckich zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek, któremu towarzyszyły występy kapel rockowych na zorganizowanym z okazji „Wcześniakonaliów”, festiwalu „Rock in Wcześniak”. Podczas koncertu wystąpiły zespoły: Katalizator, Frost Commander, Laxigen Overdrive, HeadBoat, Jabba, The Rootles, Nancy Regan no i oczywiście nasz politechniczny zespół Inżyniery. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Źródło: Politechnika Warszawska Filia w Płocku