Rajd Architektów

Sekcja Rowerowa Koła Naukowego Architektury Rodzimej organizuje drugą edycję rowerowego Rajdu Architektów. W marcu podsumowano zeszłoroczny wyjazd do województwa świętokrzyskiego.

II Rajd Architektów "Jedno-śladem pierwszych Piastów" odbędzie się w dniach 10-25 lipca br. Trasa rowerowa będzie prowadziła przez Ziemię Łęczycką, Wielkopolskę i Kujawy. Organizatorem wyjazdu jest Sekcja Rowerowa Koła Naukowego Architektury Rodzimej, działająca przy Zakładzie Architektury Polskiej na Wydziale Architektury PW (więcej informacji na temat koła można znaleźć TUTAJ). Patronat nad II Rajdem Architektów, podobnie jak w roku ubiegłym, objął Rektor Politechniki Warszawskiej.

Pierwsza edycja Rajdu Architektów "Jedno-śladem historii średniowiecznej architektury sakralnej województwa świętokrzyskiego" odbyła się w dniach 15-31 lipca 2013 r. Siedemnastoosobowa grupa rozpoczęła podróż od Skarżyska-Kamiennej. Odwiedziła również m. in. Wąchock, Iłżę, Sandomierz, Opatów, Kielce, Wiślicę oraz Chęciny. Uczestnicy rajdu pokonali dystans 878 kilometrów.

- Województwo świętokrzyskie ugościło nas najlepiej, jak mogliśmy sobie tylko wyobrazić: nocleg w kapitularzu w dawnym opactwie cysterskim w Koprzywnicy, zwiedzanie krypt w kościele pw. św. Trójcy w Tarłowie, wspinaczka na Łysicę i Święty Krzyż to tylko część atrakcji, które nas spotkały – napisali w relacji z I Rajdu Architektów Paweł Sieradzon oraz Maciej Dygas, organizatorzy wyjazdu.

Fotorelację z wyjazdu można zobaczyć TUTAJ.