Program „Inżynierki 4.0” dla studentek uczelni technicznych

Do 3 marca 2019 r. studentki uczelni technicznych mogą zgłosić się do programu „Inżynierki 4.0” organizowanego przez firmę Siemens. Uczestniczki będą miały szansę na wyjazd na największe targi przemysłowe świata Hannover Messe 2019.

Program „Inżynierki 4.0” inspiruje kobiety, studentki, przyszłe inżynierki do rozwoju kariery w branży technologicznej. Jego partnerami są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Na uczestniczki czekają warsztaty, prowadzone przez członków zarządu firmy Siemens oraz ekspertów z zakresu technologii przemysłowej z takich firm, jak KUKA czy Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Zajęcia odbędą się w Warszawie 14, 22 i 25 marca 2019 r. Dotyczyć będą m.in. robotyzacji w świecie Industry 4.0, projektowania innowacji w duchu design thinking, a także dziedzin związanych z rozwojem osobistym na rynku pracy, czyli m.in. komunikacji, doskonalenia wizerunku i mentoringu. Uczestniczki warsztatów otrzymają możliwość udziału w konkursie, którego nagrodą jest wyjazd do Hanoweru na największe targi przemysłowe świata w dniach 1-3 kwietnia 2019 r.

Udział w programie jest bezpłatny. Do 3 marca 2019 r. należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wykonać zadanie rekrutacyjne - napisać esej na jedną stronę A4 (do 1 500 znaków) nt. „Dlaczego chcę zostać inżynierką?”, dołączając plik do formularza. Firma Siemens wybierze 30 najlepszych prac, a ich autorki zostaną zaproszone do udziału w programie.

Więcej informacji o programie „Inżynierki 4.0” dostępnych jest TUTAJ>>

Źródło i grafika: Siemens