Piknik Południa 2017

Arena Laser Tag, Fotobudka, Eurobungee, czy nowa atrakcja Football Bubble - to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Pikniku Południa, zorganizowanego 18 maja br. przez wydziały Kampusu Południowego.

Piknik rozpoczął się o godzinie 14 i od samego początku cieszył się ogromny zainteresowaniem wśród Studentów i Pracowników Politechniki Warszawskiej. Do dyspozycji uczestników oddano wiele atrakcji, w tym nawiązującego do motywu country - byka rodeo. Niekończące się kolejki do Areny Laser Tag, Fotobudki oraz Eurobungee pokazały, że organizatorzy w punkt trafili w wymagania gości. Nowością była obecność Football Bubble, w której studenci mogli wyładować stres bezpiecznie taranując się nawzajem.

Piknik Południa utrzymany był w klimacie country/fot. WIP PW

Jak co roku został przeprowadzony Puchar Południa, w którym zwycięska drużyna, po przebyciu siedmiu konkurencji wymagających sprytu, kondycji i kreatywności, otrzymała Puchar Zwycięzcy, medale oraz nagrody od sponsorów. W tym roku zaszczyt ten przypadł pięciu studentom Wydziału Inżynierii Produkcji: Karolowi Przytarskiemu, Patrykowi Kowalczykowi, Michałowi Zuchniakowi, Łukaszowi Szarkowi oraz Marcinowi Gałązce. W międzyczasie odbywała się loteria, w której laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Ponieważ Piknik Południa odbywa się tuż przed Juwenaliami Politechniki Warszawskiej, nie zabrakło stanowiska promującego to wydarzenie. Można było również odwiedzić stanowisko organizacji Estiem (European Students of Industrial Engineering and Management) oraz dowiedzieć się więcej na temat Regat o Puchar Rektora.

Stoiska informacyjne na Pikniku Południa 2017/fot. WIP PW

Tradycyjnie Piknik w godzinach wieczornych przeniósł się do pobliskiego klubu Mechanik.

Organizatorami Pikniku Południa są wydziały Kampusu Południowego: Mechatroniki, Inżynierii Materiałowej, Inżynierii Produkcji, Zarządzania oraz Samochodów i Maszyn Roboczych.

Zdjęcia: WIP PW