Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Nowe BMW dla studentów Politechniki Warszawskiej

Nowe BMW dla studentów Politechniki Warszawskiej

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW otrzymał od BMW Group auto najnowszej generacji BMW M135i xDrive. Samochód posłuży studentom w celach szkoleniowo-naukowych podczas zajęć praktycznych.

Auto - usportowiona odmiana serii 1 -  jest wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, także z zakresu łączności oraz systemów asystujących, czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 306 KM oraz napęd na wszystkie koła.

Na zdjęciu (od lewej): Gabriela Snarska - Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu SiMR, prof. Piotr Przybyłowicz - Dziekan Wydziału SiMR, Katarzyna Gospodarek - Corporate Communications Manager, BMW Group, dr inż. Jakub Lasocki - Prodziekan ds. studenckich Wydziału SiMR

BMW Group wspiera w ten sposób badania naukowe studentów Politechniki Warszawskiej - przyszłych specjalistów branży motoryzacyjnej - umożliwiając im bezpośredni kontakt z innowacyjnymi rozwiązaniami tworzonymi przez inżynierów firmy.

Przekazany samochód to część długofalowej współpracy BMW i Politechniki Warszawskiej. Rozpoczęła się ona w 2006 r. od przekazania 4 silników BMW na cele dydaktyczne Wydziału Transportu, Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Następnie w 2009 r. wydział SiMR otrzymał od BMW Group samochód BMW 135i Coupe. W ramach zajęć laboratoryjnych pojazd był wykorzystywany m.in. do prezentacji poszczególnych podzespołów i układów, diagnostyki płyty podłogowej samochodu metodą laserową czy pomiarów siły hamowania na stanowisku rolkowym. Dodatkowo, auto było prezentowane podczas Drzwi Otwartych Politechniki Warszawskiej i na Olimpiadzie Techniki Samochodowej.

Źródło i zdjęcie: BMW Group

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki