MedBiz Innovations Program

Umożliwienie współpracy studentom uczelni biznesowych, technicznych i naukowych z przedsiębiorstwami i studentami z całego świata to główny cel MedBiz Innovations.

Międzynarodowy hub studencki, charakteryzujący się działalnością non-profit obecnie realizuje trzy projekty: MedBiz Innovations Program, MedBiz Innovations Academy oraz Innovations Platform.

MedBiz Innovations Program tworzą młodzi ludzie o różnorodnych pasjach zogniskowanych w studenckim hubie innowacji, który planują utworzyć. Ten program mentoringowy jednoczy studentów z uczelni medycznych, biznesowych, technicznych i innych. Uczestnicy mają za zadanie grupowo wymyślić i opisać innowacyjny produkt, proces, czy usługę, związaną z połączeniem medycyny, nowych technologii i biznesu. Najlepsze zespoły otrzymują szansę rozwoju swoich projektów z pomocą czołowych polskich ekspertów z sektora MedTech. Współpraca z profesjonalistami jest szansą na dogłębne poznanie procesu tworzenia innowacji i wdrażania ich na rynek, a przede wszystkim znacznie zwiększa szanse na sukces projektu w przyszłości. Za zarządzanie projektem odpowiedzialne jest m.in. Koło Naukowe Aparatury Biomedycznej PW z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Dopełnieniem programu mentoringowego jest MedBiz Innovations Academy - seria wywiadów z inspirującymi młodymi przedsiębiorcami w branży MedTech. Oprócz inspiracji, MedBiz Innovations Academy stanowi niepowtarzalne źródło wiedzy i informacji dla uczestników. W poprzedniej edycji w MedBiz Innovations Program wzięło udział 240 uczestników, do drugiego etapu dotarło 50 z nich, a  11 projektów zostało zrealizowanych. Inicjatywa wspierana jest przez ponad dwudziestu partnerów, m.in. Narodowy Instytut Leków, MEDmeetsTech, portal Znany Lekarz, Women in Tech i UOTT. W tegorocznej edycji zostanie uruchomiona autorska platforma MedBiz Innovations Platform, która ma stanowić „most” pomiędzy różnymi sektorami nauki i działania. Ma umożliwiać studentom i młodym przedsiębiorcom całoroczną współpracę na poziomie krajowym oraz międzynarodowym.

W tym roku MedBiz Innovations Program nawiązał współpracę z organizacjami działającymi w Indiach, Anglii i Holandii. Plany rozwoju programu to rozszerzenie obszarów współpracy zagranicznej, popularyzowanie interdyscyplinarności poprzez MedBiz Innovations Academy, oraz znaczny rozwój platformy.

Informacje o inicjatywie dostępne są TUTAJ>>

Źródło i grafika: KN Aparatury Biomedycznej PW