Laureaci VI edycji konkursu o stypendium Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

W roku akademickim 2014/15, decyzją Zarządu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, aż pięciu studentów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW otrzymało stypendia studenckie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Wyróżnione osoby studiują na kierunku Technologia chemiczna i specjalizują się w problematyce przemysłu naftowego i gazowniczego oraz aktywnie działają w studenckim Płockim Kole Naukowych Chemików. Stypendyści mogą poszczycić się wysoką średnią ocen ze studiów, osiągnięciami w dziedzinie nauk ścisłych a także uczestnictwem w programie wolontariatu studenckiego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród piętnastu laureatów konkursu z całej Polski znalazło się aż pięcioro studentów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW. Są to:

  • Górska Anna,
  • Kozłowski Łukasz,
  • Świetlik Elżbieta,
  • Kwiatkowski Damian,
  • Jóźwik Sylwia.

Należy podkreślić, że do Fundacji wpłynęły 32 wnioski z  czterech renomowanych uczelni: Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Rywalizacja była zatem bardzo wyrównana.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Politechnika Warszawska Filia w Płocku