KARIEROpomocni, czyli Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Czym jest Biuro Karier? Jakie są jego główne zadania i jak je realizuje w praktyce? W poniższym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę jednostki, której misją jest kompleksowe wsparcie studentów i absolwentów w kreowaniu kariery.

Cel ten realizowany jest dzięki bogatej ofercie usług - konsultacji z doradcą kariery, coachem, prawnikiem oraz warsztatom efektywności zawodowej i osobistej. Dzięki tej ofercie studenci i absolwenci wiedzą JAK i GDZIE szukać wymarzonej pracy oraz uświadamiają sobie predyspozycje zawodowe. Wiedzą w jaki sposób przygotować mistrzowskie CV i LM, wiedzą jak radzić sobie ze stresem w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, czy w jaki sposób wpływać na swoją efektywność i motywację.

Biuro Karier łączy także studentów i absolwentów ze światem biznesu. Ma to miejsce w trakcie organizowanych „Spotkań z pracodawcą”. W obecnym roku akademickim gościli w Politechnice m.in. tacy przedstawiciele firm jak: Apri Aviation, PGE, Skyscanner, Aco Elementy Budowlane, Ericsson, E&Y, CISCO. Dodatkowo studenci i absolwenci mogą czerpać informację o rynku pracy z portalu internetowego www.bk.pw.edu.pl, na którym obecnie jest 700 ofert pracy. Korzysta z niego ponad 7000 pracodawców oraz ponad 19 tys. studentów i absolwentów.

Pracownicy Biura Karier PW/fot. BK

O  skuteczności  Biura Karier świadczą liczne nagrody:

• 1 miejsce dla najaktywniejszego biura karier w ramach międzynarodowego „World Talent Acquisition Survey,”
  • wyróżnienie za największą liczbę ofert pracy (Ogólnopolski przegląd biur karier - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego),
  • wyróżnienie za najbardziej efektywne działania promocyjne wśród studentów (Gala Universum Awards Poland 2015), a co najważniejsze -  pozytywne opinie osób korzystających z oferty:

„Dzięki wsparciu BK miałem siłę, aby się nie poddawać w dążeniu do celu.”

„Dokumenty są dopracowane i mają większą "sił przebicia" podczas rekrutacji i jestem zapraszana na rozmowy rekrutacyjne.”

„Dzięki konsultacji pewniej szedłem na kolejne rozmowy o pracę choć mały niepokój pozostawał.

„Konsultacje podniosły mnie na duchu i pozwoliły odzyskać siły i nadzieję.”

Biuro Karier inspiruje do zmiany. Samo także się zmienia. Dla studentów, absolwentów i pracodawców. W tym roku akademickim realizuje dwa nowe projekty: Program Ambasadorski, łączący studenta konkretnego Wydziału z Biurem Karier, po to by rozpowszechniać usługi Biura oraz wspierać w organizacji drugiego projektu: „Latającego stolika Biura Karier”.

Jego celem jest promocja usług Biura Karier na poszczególnych Wydziałach, a także udzielanie studentom wskazówek dotyczących efektywności na rynku pracy. To także czas, by porozmawiać o wyzwaniach, celach i możliwościach zawodowych.

„Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach” - zespół Biura Karier swoją otwartością, zaangażowaniem i uśmiechem wspiera każdego studenta i absolwenta w drodze do odnalezienia własnej drabiny sukcesu.

Nie pukaj, wchodź śmiało:

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej
Plac Politechniki 1, Gmach Główny pokój 148, 00-661 Warszawa