Judocy PW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Trwa kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. Ponad dwadzieścia tysięcy uczestników rywalizuje w trzydziestu pięciu dyscyplinach. Za nami pierwsze sukcesy - judocy z Politechniki Warszawskiej zdobyli dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Wielkopolskie zawody judoków, organizowane po raz czwarty przez pilską Akademię Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica, skupiły w tym roku ponad 250 zawodników z 47 uczelni. Mistrzyni z Politechniki Warszawskiej Aleksandra Sokołowska, powtórzyła ubiegłoroczny sukces zdobywając srebrny medal w klasyfikacji kobiet w kategorii wagowej -63 kg. Wiktor Tworzydło poprawił ubiegłoroczny wynik i wywalczył srebrny medal w kategorii +100 kg mężczyzn, a Mateusz Bugaj (kategoria -81 kg mężczyzn) i Albert Sowa (kategoria +100 kg mężczyzn) zdobyli brąz.

W zmaganiach pływaków z bardzo dobrej strony zaprezentował się Robert Kusto, który był drugi na 50 m stylem klasycznym.

To nie jedyne sukcesy w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski. W szachowych rozgrywkach, które odbyły się w Chorzowie Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni oraz pierwsze w turnieju drużynowym (typ uczelni technicznych). W turnieju indywidualnym mężczyzn (typ uczelni technicznych) pierwsze miejsce zajął Michał Karpus, a zaraz za nim uplasował się Antoni Szustakowski. Z czwartą lokatą, za podium znalazł się Kacper Karwowski. W zawodach na Górnym Śląsku uczestniczyło 113 kobiet i 264 mężczyzn.