Brąz Magdaleny Sudak na AMŚ w triathlonie

Zdjęcie przestawia Magdalenę Sudak z brązowym medalem AMŚ w triathlonie

Zawody odbyły się w Maceió/fot. facebook.com/polskitriathlon

Magdalena Sudak, studentka inżynierii środowiska na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechnik i Inżynierii Środowiska PW zdobyła brązowy medal akademickich mistrzostw świata FISU.

Zawody odbyły się w miejscowości Maceió nad Oceanem Atlantyckim. Uczestnicy mieli do pokonania dystans sprinterski tj.750 m pływania, 20 km roweru oraz 5 km biegu.

Wystartowało czterdzieści zawodniczek. Najszybsza okazała się reprezentantka Niemiec Celina Kaiser. Srebrny medal zdobyła Włoszka Asia Mercatelli. Magdalena Sudak z czasem 01:00:05 zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal.

Nasza zawodnicza, która początkowo była pierwsza, na trasie czuła się dobrze. Starałam się dotrwać na trzeciej pozycji i nie dać się wyprzedzić Kanadyjce. Bardzo się cieszę z tego medalu - tłumaczyła.

W zawodach wystartowała również siostra naszej studentki, Zuza.