Bayer szuka wolontariuszy

„Uczyć bawiąc, bawiąc uczyć” – to zasada programu popularyzacji nauki, realizowanego w salonie BayLab, gdzie już wkrótce rozpoczną się zajęcia dotyczące zmysłu wzroku. Chcesz zostać wolontariuszem? Dołącz!

Twórcą programu jest firma Bayer, zaś jej patronem – Politechnika Warszawska. Dotychczas w warsztatach udział wzięło kilka tysięcy dzieci od 8 roku życia. Dla najmłodszych, takie zajęcia stanowią niepowtarzalną szansę bezpośredniego doświadczania nauki i zrozumienia jej znaczenia w codziennym życiu. Dla studentów Politechniki Warszawskiej jest to natomiast okazja do zdobycia przydatnego doświadczenia popularyzatorskiego i poświadczonej praktyki w dużej i cenionej firmie. W tej mierze, od początku programu, czyli od 2012 roku, z BayLabem współpracuje Koło Naukowe FLOGISTON. Zaangażowanie studentów jest bardzo wysoko oceniane przez organizatora, gdyż chemicy moderują szereg zajęć i mają świetny kontakt z dziećmi.

W BayLabie organizowane są warsztaty dla klas szkolnych oraz otwarte, familijne „Naukowe Czwartki”. Tematyka związana jest z naukami ścisłymi i przyrodniczymi. A już wkrótce rozpoczynają się zajęcia dotyczące zmysłu wzroku, stąd też organizatorzy programu poszukują studentów wolontariuszy, którzy będą odpowiedzialni za koordynowanie doświadczeń z zakresu optyki. Chętnych powinno zarekomendować jedno z kół naukowych, działających na PW – dalsze informacje i zgłoszenia do końca maja pod adresem: baylab@communication.pl

Podobne materiały:

Naukowe Czwartki w BayLab
BayLab z Pompą

Źródło: Bayer Sp. z o.o