Absolwent PW wyróżniony w konkursie PLL LOT

Hubert Buczyński, absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, otrzymał wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą pracę dyplomową o tematyce dotyczącej lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo, zorganizowanym przez PLL LOT.

Hubert Buczyński otrzymał wyróżnienie za pracę magisterską „Analiza wiarygodności awionicznego systemu AHRS wykorzystującego technologię WAIC” zrealizowaną pod kierunkiem dr hab. inż. Iwony Bluemke. 

W swojej pracy opisał proces tworzenia systemu AHRS oraz zbadał zastosowanie komunikacji bezprzewodowej w awionice. Stworzył w pełni funkcjonalne urządzenie, dla którego zaprojektował oraz wykonał część mechaniczną i elektroniczną oraz oprogramowanie. Projekt powstał przy współpracy z pilotami. 

Konkurs był skierowany do absolwentów wszystkich uczelni studiów I i II stopnia w Polsce, którzy obronili prace dyplomowe w roku akademickim 2019/2020. W rywalizacji udział wzięło 96 prac - 54 rozpraw magisterskich oraz 42 prace inżynierskie i licencjackie.  

Źródło i zdjęcie: PLL LOT