Wioślarskie AMP-y z siódemką dla PW

W dniach 23-24.05 br. na bydgoskim torze regatowym w ujściu Brdy, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Reprezentacja naszej Uczelni przystąpiła do tegorocznych zawodów w mocno zmienionym składzie.

Z zeszłorocznej ósemki, która zdobyła Mistrzostwo Polski, pięciu zawodników zdecydowało się startować w barwach innej uczelni (Akademii Leona Koźmińskiego), a jeden zakończył karierę sportową. Mimo to drużyna zaprezentowała się w Bydgoszczy bardzo dobrze zajmując siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej. W klasyfikacji uczelni technicznych Politechnika Warszawska zajęła drugie miejsce, zdobywając okazały puchar i srebrne medale.

Politechnika wystawiła dwie jedynki, dwójkę podwójną pań i ósemkę. Wszystkie osady popłynęły z ogromnym zaangażowaniem i bardzo mocno walczyły o jak najwyższe lokaty.

Skład reprezentacji PW

Ósemka

• Maciej Dorociak
  • Konrad Siwek
  • Radek Zabrocki
  • Wiktor Pyrgała
  • Kuba Kreft
  • Łukasz Suchocki
  • Michał Kurtyka
  • Adam Ogłoblin

Sternik

Dwójka podwójna kobiet

• Daria Kruszyńska

Jedynka mężczyzn

• Radek Zabrocki

Jedynka kobiet

Trener

• Andrzej Durjasz

W zawodach sklasyfikowanych zostało siedemnaście uczelni.

Podobny materiał:
Politechniczni lekkoatleci nie zawodzą