Kolejne starty PW w Akademickich Mistrzostwach Polski

Po zawodach lekkoatletycznych oraz wioślarskich zmaganiach tym razem nadszedł czas na kolejne dyscypliny. W poniższym zestawieniu prezentujemy relacje ze startów w piłce nożnej, tenisie, żeglarstwie i kolarstwie górskim.

PIŁKA NOŻNA (Łódź, 24-26.05.2015 r.)

Nasi zawodnicy jechali pełni wiary i nadziei, by wywalczyć pierwszy od czterech lat upragniony awans. Los w tym roku okazał się łaskawszy i przydzielił Politechnice teoretycznie słabszą grupę, w której znalazły się następujące ekipy: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Pierwszy mecz z SGGW zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast w drugim meczu pokonaliśmy UWM 3:1. Przy takim układzie wyników kolejny przeciwnik SGH nie miał już szans na wyjście z grupy, dlatego ostatni mecz rozgrywaliśmy o przysłowiową „pietruszkę”. Niestety przegraliśmy 0:1 i zajęliśmy drugie miejsce, w efekcie czego w ćwierćfinale przyszło nam się zmierzyć z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej szybko straciliśmy bramkę, w efekcie czego musieliśmy się otworzyć, co skrzętnie wykorzystali rywale, strzelając dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 i zamknął nam drogę do finału w Lesznie.

TENIS (Łódź)

Reprezentacja naszej Uczelni składała się z  trzech zawodników i trzech zawodniczek. Tenisistki Politechniki Warszawskiej w składzie: Karolina Dziubanii, Karolina Świderska i Katarzyna Sumińska wywalczyły awans do finałów AMP zajmując 2 miejsce spośród 9 drużyn. W drodze do finału rozgrywek strefowych pokonały zespoły między innymi Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Głównej Handlowej zajmując pierwsze miejsce w grupie. W półfinale bezproblemowo zwyciężyły z drużyną Akademii Wychowania Fizycznego, jednak w finale uległy zawodniczkom Uniwersytetu Warszawskiego wynikiem 1:2.

Mężczyźni nie wywalczyli awansu do finału rozgrywek. Pozostaje nam zatem dopingować nasze zawodniczki w finale AMP, który także odbędzie się w Łodzi w dniach 11-14.06.2015.

ŻEGLARSTWO (jez. Niegocin, 25-28.05.2015 r.)

Dyskwalifikacja załóg PW ze względów formalnych, podczas wyścigów kwalifikacyjnych pierwszego dnia regat, odebrała szansę na walkę o punkty. Ostatecznie, następnego dnia, wszystkie trzy załogi reprezentacji naszej Uczelni wystartowały w srebrnej grupie, bez szans na pozycję medalową. Po serii niepowodzeń Politechnika Warszawska znalazła się na 16 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Silny wiatr i szkwały przewyższające niekiedy 5 w skali Beauforta, zebrały swoje żniwo również w występach indywidualnych, co poskutkowało eliminacją załogi Jacka Kamińskiego na skutek uszkodzenia jachtu i zakończeniem regat pierwszego dnia finałów. Załogi Olgi Sabok oraz Pawła Krakowiaka ukończyły zawody zajmując odpowiednio 38 i 44 miejsca w kwalifikacji indywidualnej.

KOLARSTWO GÓRSKIE (Jelenia Góra, 29-31.05 2015 r.)

Trasę zawodów, podobnie jak rok i dwa lata temu, poprowadzono na terenie Parku Paulinum. Pierwszego dnia zmagań, śmiałkowie z sekcji kolarstwa górskiego AZS PW, musieli zmierzyć się z wyścigiem indywidualnym na czas. W klasyfikacji open najlepsze rezultaty wśród naszych zawodników osiągnęli:

10. Krzysztof Łukasik,

37. Jakub Okła,

38. Mateusz Goszczyński.

Pozostałe osoby, w tym nasza jedyna w sekcji kobieta Agnieszka Tkaczyk, z przyczyn technicznych zajęły bardziej odległe miejsca lub nie ukończyły wyścigu.

Drugiego dnia miał miejsce wyścig główny ze startu wspólnego.  Do startu mężczyzn zostało zakwalifikowanych 87 najlepszych zawodników z wyścigu indywidualnego na czas. Tytuł nowego Akademickiego Mistrza Polski w kolarstwie górskim wśród mężczyzn zapewnił sobie Piotr Kurczab (Politechnika Wrocławska). Po dzielnej walce ze sprzętem i trudnościami trasy nasi topowi zawodnicy zajęli ostatecznie miejsca:

13. Krzysztof Łukasik (9. wśród uczelni technicznych),

24. Matusz Goszczyński (15. wśród uczelni technicznych).

W klasyfikacji drużynowej wyniki przełożyły się na dobre 7. miejsce wśród uczelni technicznych oraz 12 w klasyfikacji generalnej.

Źródło: AZS PW