59. Varsoviada

Zdjęcie przedstawia zawodników grających w koszykówkę

Drużyna z PW zwyciężyła w koszykówce mężczyzn/fot. AZS Warszawa

Za nami sportowe zmagania w ramach 59. Varsoviady. Zawodnicy z Politechniki Warszawskiej dzielnie reprezentowali uczelnię zwyciężając w koszykówce, biegach przełajowych oraz ergometrze wioślarskim.

Od lat 11 listopada na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie organizowane są zawody, w których spotyka się młodość i tradycja. W tegorocznych wzięło udział blisko 600 osób reprezentujących jedenaście uczelni.

59. Varsoviada zainaugurowana została przez biegaczy zawodami w Powsinie. Następnie zorganizowano finały w pozostałych ośmiu konkurencjach, w tym trzech indywidualnych: pływaniu, ergometrze wioślarskim i tenisie stołowym.

Drużyna z Politechniki Warszawskiej zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej koszykówki mężczyzn. – Droga do tego finału była bardzo trudna i zmęczenie narastało z każdym meczem. Najbardziej w kość dał nam chyba półfinał z Uniwersytetem Warszawskim (27:21). Do tego turnieju trenowaliśmy razem z naszą drużyną, która gra w AMP-ach i III lidze. Mieliśmy więc dobrych rywali na sparingach. Miesiąc to mało czasu, żeby się zgrać, ale każda ekipa miała go tyle – mówił Antoni Szular, który został wybrany kapitanem Politechniki Warszawskiej… już po turnieju.

W konkurencji fustal mężczyzn nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce, plasując się tuż za Uniwersytetem Warszawskim. Z kolei trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zdobyli studenci PW w piłce siatkowej mężczyzn.

Futsal mężczyzn/ fot. AZS Warszawa

Pierwsze miejsce dla Politechniki Warszawskiej w biegach przełajowych (klasyfikacja kobiet) wywalczyła Małgorzata Strzeżysz. W tej samej klasyfikacji siódmą pozycję zajęła Karolina Skalska. Wśród mężczyzn, z dziewiątą pozycją, najlepszy okazał się Seweryn Półtorak.

Jan Starachowski reprezentujący PW z czasem 3:12,2 zwyciężył w ergonometrze wioślarskim. W tej samej kategorii czwartą pozycję zajął Konrad Łącki.

W tenisie stołowym reprezentantka PW - Aleksandra Wójcik, zajęła czwartą pozycję. Mężczyźni uplasowali się odpowiednio na miejscach: 7-8. - Grigorii Chernyshov oraz 13-14. - Illia Kovalenko.

W trójboju rektorskim, który jest stałym elementem Varsoviady nie zabrakło przedstawicieli władz największych stołecznych uczelni. Uczestnicy rzucali do kosza, strzelali na bramkę i celowali z pistoletu laserowego. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju.