Kino Politechniki Warszawskiej - Transcendencja

Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej 20 listopada o godz. 18.00 w Dużej Auli w Gmachu Głównym odbędzie się seans filmu „Transcendencja”. Będzie to już druga projekcja z cyklu „Kino na PW”.

Dramat o zabawieniu sci-fi opowiada historię grupy amerykańskich naukowców pracujących nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) pada ofiarą terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci maszyny. Zamierzenie to udaje się, ale jego skutki są dalekie od zamierzonych.

Projekcja filmu będzie miała miejsce w Dużej Auli w Gmachu Głównym 20 listopada o godz. 18.00. Wydarzenie jest niebiletowane, organizatorzy zapraszają nie tylko studentów i pracowników PW, ale również mieszkańców Warszawy, a także wszystkich przyjaciół Politechniki. Na widzów czeka 300 miejsc.

Pomysłodawcą oraz organizatorem Kina na PW jest Biuro Promocji Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Źródło: BPI
Grafika: BPI