Spacer z przewodnikiem po Kampusie Politechniki Warszawskiej

Pasjonatów historii Warszawy i miłośników niezwykłej architektury zapraszamy na spacer z przewodnikiem po Kampusie Politechniki Warszawskiej. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00.

Spacer poprowadzi Piotr Wierzbicki, który od listopada 2015 roku oprowadza grupy i pokazuje im ciekawostki związane z Politechniką Warszawską. Piotr Wierzbicki jest licencjonowanym przewodnikiem i na co dzień oprowadza po Warszawie zainteresowanych niezwykłą historią stolicy.

Spacerowicze poznają historię m.in. najbardziej reprezentacyjnego budynku Politechniki Warszawskiej, czyli Gmachu Głównego stojącego przy pl. Politechniki 1. W opowieści przewodnika nie zabraknie ciekawostek dotyczących nie tylko samej uczelni, ale też okolicznych ulic. W tle pojawi się Powstanie Warszawskie, wyścigi konne, a nawet takie wydarzenie jak… Kongres Zjednoczeniowy Polskiej Partii Socjalistycznej i Polskiej Partii Robotniczej. Politechnika Warszawska kryje wiele tajemnic. Warto je poznać!

Wycieczka odbędzie się 19 czerwca 2016 roku (w niedzielę) o godzinie 10.00. Udział w spacerze jest darmowy.

Zapisy odbywają się przez formularz. Liczba miejsc ograniczona. W przypadku bardzo dużej liczby chętnych zostanie zorganizowana druga grupa o godzinie 11.30.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku>>>

Jak wyglądają spacery i kim jest prowadzący je przewodnik? Czytaj na blogu Plac Politechniki 1>>>

Źródło: BPI