Redagujemy profesorskie biogramy. Włącz się!

Centrum Informatyzacji PW w ramach programu 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej podejmuje akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów, których życie i działalność powinny być upamiętnione.

Poniżej zamieszczamy prośbę, jaką do naszej społeczności akademickiej wystosowało Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej. Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w akcji!

Będziemy wdzięczni za propozycje życiorysów Profesorów Naszej Uczelni. Proponujemy niżej umieszczony tabelaryczny formularz zgłaszania biogramu, co umożliwi sprawne przeredagowanie do postaci zgodnej z wymogami edytorskimi Wikipedii. W przypadku istnienia gotowych materiałów cyfrowych w Internecie prosimy o zamieszczenie w tabeli adresów stron, portali lub plików graficznych. Zredagowaniem biogramów oraz zamieszczeniem w Wikipedii zajmie się Centrum. Prosimy o przesyłanie propozycji na adres: a.zysk@ca.pw.edu.pl

Należy pamiętać, że tego typu informacje nie pojawią się w serwisie Wikipedii natychmiast. Do kilku nawet tygodni trwa bowiem proces weryfikowania przez zespół redakcyjny tego serwisu.

Wnioskodawca składając projekt biogramu tym samym wyraża zgodę na umieszczenie biogramu w Wikipedii na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa na tych samych warunkach https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Tabela w załączniku.

CIPW_w_ramach_100-lecia_PW (docx, 15,56 kB)

 

 

 

Źródło: Centrum Informatyzacji PW
Zdjęcie: prof. K. Żorawski/Biblioteka Cyfrowa PW