Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / Ponad 100 osób z 28 państw, czyli „International Day” w PW

Ponad 100 osób z 28 państw, czyli „International Day” w PW

Ponad 100 osób z 28 krajów wzięło udział w pierwszym „International Day”, który odbył się 28 lutego 2019 r. w Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie zorganizowały Ośrodek Języka Angielskiego i Ośrodek Języka Polskiego, będące częścią Studium Języków Obcych PW.

Od kilku lat w Politechnice Warszawskiej organizowany jest „Polish Day”. Ostatni odbył się w listopadzie 2018 r. z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku po raz pierwszy adepci rocznego kursu prowadzonego przez Ośrodek Języka Angielskiego (przygotowującego obcokrajowców do podjęcia studiów w tym języku) uczestniczyli w „International Day” i to ze słodkim akcentem, ponieważ wydarzenie połączono z przypadającym tego dnia tłustym czwartkiem.

Uczestnicy „International Day” mogli w angażujący sposób poznać bliżej inne kraje i zintegrować się z rówieśnikami. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 100 kursantów z 28 państw, m.in.: Turcji, Chin, Ekwadoru, Kolumbii, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych, a nawet Demokratycznej Republiki Konga.

- Zależało nam, aby każdy z uczestników poczuł się doceniony, pokazał swoją odrębność, wyjątkowość, a także kulturę danego kraju i podzielił się nimi z resztą osób - mówi Adam Łoda, kierownik Ośrodka Języka Angielskiego i Ośrodka Języka Polskiego.

Osoby biorące udział w spotkaniu zostały podzielone na grupy. Mierzyły się one z różnymi zadaniami, zachęcającymi do interakcji i współpracy. Musiały m.in. dopasować flagi do odpowiednich państw na konturowej mapie świata, odpowiedzieć w quizie internetowym na pytania dotyczące różnych państw czy stworzyć plakat kraju idealnego. Zadaniom towarzyszyło wiele emocji, a grupy bardzo chętnie rywalizowały ze sobą. Oczywiście nie zabrakło niespodzianek w postaci słodyczy, a także gadżetów PW. Z okazji tłustego czwartku obowiązkowym punktem wydarzenia był również pączkowy poczęstunek.

- Takie wydarzenia jak „International Day” uczą również szacunku do inności - mówi Dorota Chromińska, pełnomocnik ds. metodyki kursów Ośrodka Języka Angielskiego. - Poza tym nasi kursanci często tęsknią za domem. Dzięki spotkaniu poczuli się choć trochę jakby w nim byli - dodaje.

„International Day” zainicjowali pracownicy Ośrodka Języka Angielskiego i Ośrodka Języka Polskiego. To oni również opracowali i zrealizowali program wydarzenia, które spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i na pewno będzie kontynuowane.

Fotogaleria "International Day" w Politechnice Warszawskiej

Opracowanie i zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW