Koncert polsko-belgijski CVI wydarzeniem cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

21 listopada 2018 r. po raz kolejny Wielka Muzyka zawitała w Małej Auli. „Koncert polsko-belgijski z okazji Belgian Days 2018” był jednym z kulturalnych wydarzeń w bogatym programie obchodów Dni Belgijskich w Warszawie.

W dniach 19-26 listopada 2018 roku w Warszawie odbywa się 20. edycja Dni Belgijskich. Przedsięwzięcie, organizowane przez Belgijską Izbę Gospodarczą, obfituje w wiele wydarzeń kulturalno–biznesowych, które mają na celu umocnienie przyjaznych stosunków pomiędzy Polską a Belgią.

Koncert polsko-belgijski w ramach cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, zorganizowany we współpracy z Politechniką Warszawską, Belgian Business Chamber i Fundacją Bielecki Art zwieńczył środowe wydarzenia w ramach obchodów Dni Belgijskich.

Podczas koncertu zagrano utwory słynnych kompozytorów europejskich: Janusza Bieleckiego, Carla Maria von Webbera, Augusta de Boecka, Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Edvarda Griega.

Kompozycje wykonała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej - która już po raz 9. gościła w Małej Auli Politechniki Warszawskiej, wraz z klarnecistą Eddym Vanoosthuyse, pod batutą wybitnego flamandzkiego dyrygenta Hermana Engelsa.

Zdjęcia: Biuletyn PW