Biuletyn PW / Kultura i Tradycja / „International Day” w Politechnice Warszawskiej

„International Day” w Politechnice Warszawskiej

120 obcokrajowców reprezentujących 24 kraje i przygotowujących się do rozpoczęcia studiów na polskich uczelniach wyższych uczestniczyło 21 listopada br. w „International Day”. Wydarzenie po raz drugi zorganizował Ośrodek Języka Angielskiego wraz z Ośrodkiem Języka Polskiego SJO PW.

Uczestnicy „International Day” w Politechnice Warszawskiej mogli kolejny raz w aktywny i kreatywny sposób poznać kraje i kulturę swoich rówieśników, będących uczestnikami rocznych kursów przygotowawczych z języka angielskiego i języka polskiego. Wykonywane zadania przyczyniły się do integracji wszystkich osób biorących udział w spotkaniu. W „International Day” wzięło udział ponad 120 kursantów z 24 państw, m.in.: Turcji, Chin, Ekwadoru, Salwadoru, Arabii Saudyjskiej, Cypru, a nawet Tadżykistanu. Organizatorom zależało, aby każdy z uczestników poczuł się doceniony, pokazał swoją odrębność, wyjątkowość oraz kulturę swojego kraju.

Osoby biorące udział w spotkaniu zostały podzielone na grupy. Mierzyły się z różnymi zadaniami, zachęcającymi do interakcji i współpracy, musiały m.in. dopasować flagi do odpowiednich państw na konturowej mapie świata, odpowiedzieć w quizie internetowym na pytania dotyczące różnych krajów. Zadaniom towarzyszyło wiele emocji, a grupy bardzo chętnie ze sobą rywalizowały. Nie zabrakło niespodzianek w postaci słodyczy oraz gadżetów PW.

„International Day” został zainicjowany w zeszłym roku przez pracowników Ośrodka Języka Angielskiego oraz Ośrodka Języka Polskiego i powoli staje się cyklicznym wydarzeniem na Politechnice Warszawskiej.

Z polską kulturą i tradycjami uczestnicy będą mogli spotkać się podczas „Polish Day”, które Studium Języków Obcych planuje zorganizować w lutym 2020 r. i na które serdecznie zaprasza.

Źródło i zdjęcia: Studium Języków Obcych PW

FORUM PRACOWNIKÓW